Absolvuje Cesc letní přípravu s Arsenalem?

Dokážete si představit, jaký kouř musel vycházet z uší Arsena Wengera, když mu bylo řečeno, že Cesc Fabregas bude vybrán do reprezentace Španělska letos v létě, kteráž to je pozvaná jako host na Copa America na celý červenec.

Fabregas nedoléčil zranění, když odjel na MS v loňském roce a poté byl daleko od zápasové formy (nebo se dokonce teprve dostával ze svého zranění) v době, kdy začala nová sezóna v Anglii, takže Wenger byl v podstatě celý první měsíc bez svého kapitána.

Copa je pouze pro týmy Jižní Ameriky a Mexika, ale vždy je pozván nějaký host. Bohužel, tento rok to mělo být Japonsko, ale vzhledem ke katastrofě se pořadatelé rozhodli pozvánku stáhnout.

Španělsko bylo jako náhradník nasnadě, neboť jsou s Jižní Amerikou historicky spojeni a také jsou úřadující mistři světa a evropští šampióni. Bylo by velkým úspěchem, pokud by se mohli zúčastnit Copa America a španělský svaz má zájem na přijetí této výzvy.

Prezident španělského fotbalového svazu Angel María Villar řekl o pozvání:

„Je to něco, co španělský fotbal dluží Jižní Americe za všechny velké hráče, kteří k nám přišli hrát.“

„Podporuji možnost Španělska, které se může zúčastnit turnaje, ale je to něco, co musí být řešeno s nejvyšší citlivostí. Považuji to za velkou čest a tento návrh svazu doporučím.“

Pokud jste chtěli být cyničtí, mohl byste říci, že by to mělo také fantastický finanční efekt zapojit na Copa mistry světa. A samozřejmě výtěžek z televizních práv by se značně zvýšil, neboť země Jižní Ameriky mluví španělsky.

/justarsenal.com/