AC – ARSENAL : Hodnocení hráčů

 Nezáviděníhodné role se dnes v noci ujal 14titi…

 Szczesny: 4 – Dnes to určitě nebyl jeho den. Wojta dnes nechytil opravdu nic. První gól byl podle mne dosažitelný s těmi dalšími, nemohl asi nic moc dělat. Rozehrávka nejistá a trochu mi připomněl Almuniovo „slavné“ časy.
 Sagna: 3.5 – Bacary se trápil asi stejně jako zbytek týmu. Na jeho poměry to byl dost podprůměrný zápas. Postupem času se sice dostával do tempa, ale možná to bylo jen tím, že AC polevilo. Velkou kaňkou na jeho výkonu byl 2. gól, kdy úplně přestal hrát. To se nestává moc často ani chlapům v krajském přeboru.
 Koscielny : 5 – Laurent měl s Ibrahimovičem od začátku velké problémy. Poměrně brzy byl vystřídán, a proto se těžko hodnotí. Sám předvedl pár pěkných obranných zákroků, na které jsme zvyklí, ale souhra celé obranné čtveřice byla dnes dost mizerná a to by si měli stopeři mnohem lépe zorganizovat. 
 Vermaelen : 3.5 – To byl snad nejhorší výkon, co od Thomase pamatuji. Nejistota a zřejmě i nerozehranost, po tom co musel během jednoho týdne vystřídat 2 posty. Každopádně sám zveřejňuje, jak se na krajním beku nemůže pořádně ukázat a tohle byla tedy velmi hořká pilule pro všechny fans. 
 Gibbs: 3 – Nevýrazný, nejistý a slabý. Těmito třemi slovy lze charakterizovat jeho dnešní výkon. Nicméně úplně nechápu jeho nasazení po tak dlouhé pauze rovnou do základu. 
 Song: 4.5 – Alex se snažil a odváděl takovou svoji standardní práci. Jeho nízká známka je dost ovlivněna počtem inkasovaných branek. Dopředu toho moc nepředvedl, ale to platí prakticky o celém našem týmu.
 Arteta: 4 – Po pravdě řečeno jsem dnes na Mikela hodně spoléhal. Jeho zkušenosti nám měly přinést potřebný klid do rozehrávky. Jeho výkon zůstal daleko za očekáváním a pokazil i pár jednoduchých nahrávek, což se mu moc často nestává. 
 Ramsey: 2 – Nevidím snad jediné světlé místo na jeho výkonu. To co dnes předvedl, bylo takové vyvrcholení jeho matných výkonů z posledních měsíců. Aaron by si měl chvilku posedět a svou příležitost si nějakým výkonem opět zasloužit, protože tohle bylo velice slabé. 
 Walcott: 3.5 – Kdyby Theo dnes nenastoupil, tak by to možná vyšlo na stejno. Nevymyslel bohužel lautr nic. Nahrávky se Bacem na 35cm to mu problém nedělalo, ale kdyby si raději předkopl balón a nastartoval tu svojí mašinu, to ne. Je to pořád ten stejně stejný Theo. On má přínos pro tým tak jednou za pět zápasů. Mě prostě rozum nebere, jak může hrát už 3 roky úplně stejně.
 Rosický: 5 – Tomáš se jako jeden z mála snažil něco vymyslet, jak je jeho dobrým zvykem. Dnes se mu to ovšem nedařilo a rozdal snad 3 stejné nahrávky na zády otočeného RvP a pokaždé byl jeho úmysl vystižen. Zbytečně prohrál souboj v půli hřiště, kdy vystavil naši obranu do smrtícího rizika. Na jeho škodu bylo nasazení Aarona. Podle mne si dost překáželi a jejich vzájemná přítomnost nevyhovovala ani jednomu z nich.
 Van Persie 5.5 MOTM – Robin dnes nebyl tak výrazný, jak jsme zvyklí, ovšem popravdě k tomu neměl ani moc příležitostí. Podržel a rozdal pár pěkných balonů a přidal vydařenou střelu z „voleje“, která bohužel v síti neskončila. Mohl si možná počínat trochu jinak při druhém pokusu z první, kdy střílel svojí slabší nohou v obtížné pozici. Spoluhráči ho hledali snad každou druhou přihrávkou, což mi trochu připomnělo staré časy, kdy se vše „nakopávalo“ na Henryho. To byl jen důkaz toho, jak na něj všichni spoluhráči spoléhají a jak je pro náš tým důležitý.

Střídající hráči 

Djourou – Nastoupil do rozhozené obrany a sám se jí stal součástí. Nevšiml jsem si tedy žádné velké hrubice, až na tu prokletou penaltu. Johan působí v podobných soubojích dost nešikovně, ovšem Zlatan to udělal opravdu zkušeně. 
Henry – Svoji derniéru si určitě představoval trochu jinak. Párkrát pěkně sklepl a vytvořil i nadějnou pozici pro RVP, což byla naše nejvýraznější šance. Bylo na něm vidět, jak tým hecuje a prakticky přebral roli kapitána. 
Oxlade-Chamberlain – Zanechal po sobě určitě větší dojem, než Theo. Jen někdy zbytečně motal další kličky, když mohl nahrávat. Každopádně by si zasloužil hrát od začátku, čímž by na sebe upozornil o poznání víc.

Celý tým dnes odehrál velice podrůměrný zápas. To opravdu nebyl Arsenal na který jsme zvyklí. Zklamali mě téměř všichni, ovšem nejvíc Mikel s Thomasem. Hráči na jejichž stabilních výkonech jsme měli stavět se jen svezli do hlubokého podprůměru s ostatními hráči. Potíže jsem tušil již při pohledu na zahajovací sestavu. Nasazaní Gibbse po takové dlouhé pause rovnou do osmifinále ligy mistrů? To tedy nebyl žádný “majstrštyk”. Podle mého měl nastoupit I Ox a nebál bych se i nasezení Andreje, který by předvedl rozhodně víc než Theo. Nevím, jestli AW šetřil hráče pro nadcházející duel, či byl přesvědčen o kvalitě té sestavy, ale troufnu si říct, že nejsem rozhodně jediný, kdo by sestavu vytvořil jinak.

 

14titi