Adams skončil v Portsmouthu

Legenda Arsenalu Tony Adams skončil ve funkci manažera Portsmouthu. Na lavičce Pompey vydržel pouze čtyři měsíce a byl společně s asistentem Johnny Metgodem odvolaný kvůli špatným výsledkům.

Dočasným manažerem se stal šéf mládeže Paul Hart. Nejžhavějším kandidátem na pozici hlavního kouče Portsmouthu jsou podle britského tisku Avram Grant nebo Alan Curbishley.

Dvaačtyřicetiletý Adams vedl Portsmouth od konce října poté, co Harry Redknapp odešel do To*tenhamu. V 16 ligových zápasech vyhrál tým pod jeho vedením jen dvakrát, naposledy 30. listopadu proti Blackburnu. Vyřazen byl také z Anglického poháru, kde obhajoval loňské prvenství, i Poháru UEFA.

“ Bylo velmi těžké rozhodnutí, protože Adams velmi tvrdě pracoval nad tím, aby zvedl naší součastnou formu. Tony je ve fotbalovém světě velmi respektovaný a odehrál velmi důležitou roli v našem loňském triumfu v FA Cupu. Chtěli bychom jemu i Johnovi poděkovat a popřát hodně štěstí v jejich další budoucnosti.“

“ Majitel a vedení klubu ví, že oba dělali co mohli, ale během celé sezóny máme velmi slabé výsledky. Nehrajeme špatný fotbal, ale poztráceli jsme příliš mnoho bodů v zápasech, které jsme měli dovést do vítězného konce. Prioritou našeho klubu je hrát na nejvyšší úrovňi a cítíme proto povinnost udělat změnu, která by měla mužstvu pomoci ke splnění tohoto cíle.“

/portsmouthfc.co.uk, sport.cz/