Adebayor: Boj o titul je stále otevřený

Emmanuel Adebayor věří, že závod o titul je stále otevřený i přes fakt, že se Arsenal v neděli špici tabulky nepřiblížil.

Tožský útočník byl vyloučen během druhého poločasu střetnutí s vedoucím Liverpoolem, a ačkoli Arsenal zlepšil hru v 10 hráčích, museli se spokojit s remízou 1-1.

Tento výsledek nechává tým Arsené Wengera na 5. místě, osm bodů za Liverpoolem, sedm za Chelsea, tři za nejbližším soupeřem Aston Villou (26.12.2008 ve Villa Parku) a jediný bod za Man Utd (který má 2 zápasy k dobru). Adebayor a spol. mají co dělat, ale Emannuel trvá na tom, že Arsenal má stále realistickou šanci na titul.

„Dokonce s 10 lidmi se nám podařilo získat bod proti Liverpoolu, který teď vede Premier league“ řekl. „My stále máme šanci něco s tím udělat.

Příště my jedeme tam [na Anfield] + oni musí hrát s Man Utd venku a s Chelsea doma. Titul může vyhrát kdokoliv.

Abych řekl pravdu, já ještě nevím kolik nás bude stát nedělní remíza s Lpoolem. To vám řeknu až na konci sezóny.

Rozhodčí nám vzal dva body a pokud uvážíte naše vlastní chyby v minulých zápasech, můžete vidět kde by titul mohl skončit. Ale nyní jsme stále tady a musíme pokračovat dál v cestě az titulem.“

Všeobecně známý před nedělním zápasem byl fakt, že pokud Arsenal chce pokračovat v bojích o titul, musí porazit další tým z velké čtverky. Ale remíze Chelsea v Evertonu znamená ,že si Arsenal nepohoršil v daných okolnostech. Adebayor zůstává optimistický.

„Na konci dne, můžu říct, že je to získaný bod, protože jsme hráli v 10 hráčích posledních 30 minut hry.“ řekl.

„Nejsme šťastní, ale můžeme být aspoň potěšeni výkonem týmu. Každý jednotlivý hráč ukázal charakter a to je to co je důležité

Musíme teď pokračovat dál, už jsme ukázali, že i s 10 hráči můžeme hrát dobrý fotbal, takže s 11 máme šanci na vítězství.“