Aféra v Rusku : Sovsport obvinil Arshavina z porušení životosprávy

Nejstarší sportovní vydavatelství Ruska, „Sovětský sport“, zveřejnilo 24.11.2009 otevřený dopis šéfredaktora Jegorova, týkající se ruské „sborné“. V tomto dopise jsou někteří fotbalisté reprezentace obviněni z porušení životosprávy v průběhu noci před odvetným zápasem se Slovinskem. 

„Málokdo ví o událostech před zápasem se Slovinskem. Na jednu ze snídaní přišla všem už známá z předchozích akcí trojice reprezentantů, jak říkají v kuloárech, ne zcela fit. Zopakuji, toto se odehrálo v den, kdy byla nutná plná koncentrace na fotbal. Jednomu z fotbalistů bylo jeho jednání vytknuto. „Vůdce“ trojice, podle doslechu, odpověděl v obvyklém hulvátském stylu. Incident byl ututlán. A Hidding, říkají, v té chvíli v restauraci nebyl. O jakém sebeobětování na hřišti se dá potom hovořit, o jakém principu „jeden za všechny, všichni za jednoho“, když se stává něco takového?“, je uvedeno v otevřeném dopise, zaslaném vedení ruského fotbalového svazu.

Fotbalisté jmenováni nebyli, i když novináři vědí, že trojice byla složena z Arshavina, Anjukova a Denisova. „Vůdce“ trojice – Arshavin, poté podle neoficiálních informací urazil trenéra Borodjuka. 

/sovsport.ru/