Afobe je otevřený hostování

Útočník Arsenalu Benik Afobe je ochotný odejít znovu na hostování, pokud si bude Arsene Wenger myslet, že potřebuje nabrat další zkušenosti v prvním týmu.

Talentovaný mladík zaujal svými výkony, zatímco pomáhal minulou sezónu Readingu v boji o postup do Premier League. Během svého měsíčního hostování nastoupil za Royals třikrát.

Devatenáctiletý útočník se vrátil ze šampionátu do devatenácti let, kde se trefil dvakrát, ale jeho tým vypadl v semifinále s Řeckem.

Benik byl ale vybrán do prvního týmu Arsenalu pro přípravné turné do Asie. Tvrdí, že se stále soustředí na svůj debut za Gunners.

“Pokud bude chtít Boss, abych odešel na šest měsíců na hostování, nebo třeba na celou sezónu, potom bych této příležitosti využil, protože loňská zkušenost v Readingu pro mě byla velice prospěšná,“ řekl Afobe pro Skysports.

“Nicméně můj hlavní cíl je, a vždy bude, abych hrál za Arsenal.“

“Byla to pro mě skvělá zkušenost, že jsem mohl působit v týmu snažícím se o postup do Premier League. Všichni hráči a trenéři zde byli opravdu příjemní.“

“Velmi mi to usnadnili, abych zapadl a znovu se vrátil k fotbalu. Celkově to pro mě bylo skvělé hostování.“

Před dvanácti měsíci Afobe zaujal v průběhu přípravné tour v Německu. Zranění mu ale znemožnilo za Gunners nastoupit a nyní doufá, že si nyní ten zraněný čas vynahradí.

Dodal: “Když jste mimo hru šest až sedm měsíců, je to pro hráče vždy složité. Obzvláště pro hráče, kteří se snaží probojovat do prvního týmu.“

“Sezóna pro mě skončila opravdu dobře a tato sezóna mě snad zastihne bez zranění.“

 

/Skysports.com/