Mladý útočník toho času na hostování v Huddersfield Town Beník Afobe je přesvědčen, že ‚zlatá generace‘ talentů se v Arsenalu prosadí.
Mladý útočník zakusil potenciál mladíků natěsno v FA Youth Cupu, ve kterém zvítězili v roce 2009 a očekává, že spousta hráčů z vítězného týmu se dříve nebo později prosadí.
Jack Wilshere , Kieran Gibbs , Henri Lansbury ,Craig Eastmond , Emmanuel Frimpong a Jay Emmanuel-Thomas, ti všichni jsou na hranici nebo už přímo v týmu Arsena Wengera a Afobe by nebyl překvapen, kdyby naděje z Akademie tvořili jádro prvního týmu v příštích sezónách.
„Vždycky jsem viděl, čeho jsou schopni a oni jsou opravdu jiná třída,“ řekl Afobe. „Myslím, že minimálně čtyři z nich by se mohli prosadit až do prvního týmu, pokud vydrží tvrdě na tom pracovat. „
„Řekl bych, že momentálně je to trochu speciální generace, protože za normálních okolností se do týmu dostane pouze jeden či dva hráči. „
„Vítězové Youth Cupu jsou o dva roky starší než já, ale trénoval jsem s nimi už od asi mých sedmi let.“
/arsenal.com/