Afobe: Můj sen se nyní blíží realitě

Benik Afobe tvrdí, že jeho sen, hrát za Arsenal, je stále blíže realitě, když nyní odcestoval s první týmem na tréninkový kemp. Arsene Wenger tohoto mladého útočníka vybral do týmu pro přátelské utkání do Německa a Benik tak nastoupil do svého premiérového utkání v seniorském týmu Arsenalu, i když nastoupil až v nastaveném čase.

Pro Benika, který je v klubu od svých osmi let a je produktem Hale End Academy, je to tak další krůček k realizování jeho snu.

“Od svých šesti let sním o tom, že jednou budu hrát za první tým Arsenalu, a snad se mi tento sen splní,“ řekl pro Arsenal.com.

“Je to opravdu skvělá zkušenost, protože je to poprvé, co jsem jel někam s prvním týmem. Snad dostanu další šance.“

Afobe také tvrdí, že mu minulá sezóna, kterou strávil na hostování v Huddersfieldu, pomohla v přechodu z mládežnického fotbalu a chce kráčet ve stejných šlépějích jako další odchovanci akademie.

“Hostování v Huddersfieldu mi velmi pomohlo, protože to bylo poprvé, co jsem hrál v prvním týmu. Dodalo mi to sebedůvěru a dokázalo mi to, že dokážu hrát proti hráčům, kteří jsou o dost starší než já.“

“Jack Wilshere inspiroval nejenom mě, ale všechny mladé hráče, protože nám ukázal, že se to může povést. Snad bude i více hráčů kráčet v jeho stopách.“

/Arsenal.com/