Afobe zvažuje své možnosti

Benik Afobe nevyloučil, že se příští sezónu vrátí na hostování do Huddersfieldu, ale připustil, že by raději hrál v Championship.

Osmnáctiletý útočník byl pro Huddersfield velkým překvapením, když v jednadvaceti startech vstřelil osm gólů. Terriers tak těsně minulo automatické postupové místo do Championship a potom ve finále play-off prohráli s Peterborough.

Huddersfield tedy doufal, že zláká Afobeho zpět na Galpharm Stadium i příští sezónu. Ten ale tvrdí, že o tom, kde bude příští rok hrát, rozhodne jedině Arsenal.

“Ve fotbale nikdy nevíte, co se stane, ale až skončí sezóna, tak se vrátím do Arsenalu na přípravu a snad dostanu šanci, abych se předvedl,“ řekl Afobe pro skysports.com.

“Pokud se mi to nepodaří, tak bych radši odešel opět na hostování. Potom by bylo skvělé, vrátit se do Huddersfieldu, protože jsem si tam tuto sezónu fotbal opravdu užíval.“

“Fotbal v Championship by byl pro mě ale dalším krokem vpřed, ale to mi samozřejmě nyní Huddersfield nemůže nabídnout. Budu tedy muset zvážit své možnosti, ale hlavně bude důležité, jaký bude názor Arsenalu.“  

/skysports.com/