Akpom zvažuje odchod do zahraničí

Arséne Wenger hodlá Chubovi Akpomovi nabídnout tříletou smlouvu. Útočník Arsenalu byl ovšem již kontaktován třemi kluby, mezi které se řadí: Borussia Dortmund, Feyenord a FC Twente.

Akpom, který si v nedělním pohárovém duelu připsal čtvrtý letošní start za Arsenal, se ještě nerozhodl, zda prodlouží smlouvu do června 2018. Ta současná mu končí za necelých šest měsíců a pro samotného hráče to tedy znamená, že může být osloven dalšími kluby.

Wenger ve svých plánech počítá s Akpomem pro první tým. Pro mladého útočníka bude při současném rozestavení Arsenalu 4-2-3-1 ovšem složité vytlačit z místa Girouda, Wellbecka nebo Sanchéze.

Ve svých devatenácti letech nyní Akpom chce pravidelně hrát v prvním týmu. V lednu již byli na hostování puštěni Sanogo, Campbell a Podolski, tudiž jeho odchod nyní nepřipadá v úvahu.

FC Twente a Feyenord zkoušeli získat tohoto hráče na hostování už v létě, ovšem Akpom se rozhodl zůstat a o své místo bojovat. Na konci přestupového období se však k Arsenalu připojil Danny Welbeck.

O Akpoma má údajně zájem i Manchester City, Liverpool, Tottenham a Everton. Výhodou pro anglické kluby je, že tento Angličan by byl vedený jako ,,home-grown“.      

 

 /telegraph.co.uk/