Aktuality kolem Arsenalu posledních dní

View image detail

Vítáme nového člena redakce The Gunners, toho času obyvatele Melbourne, Jakub Doležal a/k/a Chester .. ten si na úvod připravil čtyři krátke články

{tab=Bentley o Theovi}

Bentley: Walcott bude muset opustit Arsenal, pokuď se chce stát nejlepším 

 

View image detail

Anglické křídlo Blackburnu, David Bentley, vzkázal mladíčkovi Arsenalu, Theo Walcottovi, že bude muset odejít z Arsenalu, chce-li se stát nejlepším.

Bentley řekl: „Někdy prostě potřebujete fotbal, potřebujete pravidelně hrát celých 90 minut, abyste se stal lepším, a abyste mohl ukázat svoje kvality.

Pokuď nebude hrát Walcott v Arsenalu pravidelně, měl by se začít poohlížet po jiněm angažmá. Vaše kariéra nikdy nemúže zároveň začít i skončit v Arsenalu.Múže se rozvíjet někde jinde. Někdy prostě nastane čas, kdy si chcete o své kariéře rozhodnout sám. Chcete hrát pravidelně, a taky vydělávat slušné peníze, koneckonců, je to vaše zaměstnání. Pokuď chcete fotbalově růst, nemůžete zůstat ve 24 ne 25 letech v klubu, kde hrajete méně jak 30 zápasů ročně.

Bentley nastoupil v rozmezí let 2001-2006 za Arsenal pouze jednou. Byl na hostování v Norwichi, za který odehrál 26 zápasů, a v Blackburnu, za ktrerý odehrál 24 utkání, předtím, než zde v roce 2006 podepsal kontrakt.

Bentley se pravidelně objevoval ve výběru anglické reprezentaci do 21 let, odkuď se loni dostal do reprezentačního Áčka Albionu.

O svém odchodu z Arsenalu Bentley řekl: „Bylo velmi těžké odejít. V Arsenalu jsem byl od 12 let, a měl jsem zde hodně přátel. Byl to pro mě jako domov. Ale nechtěl jsem akceptovat věčné sezení na lavičce, a myšlenky typu: „Tihle hráči jsou lepší, něž já“. Chtěl jsem hrát pravidelně každý týden.“


{tab=Hliník o Fabregasovi}
Almunia: Cesc může být nejlepší hráč na světě

 

View image detail

Brankář Manuel Almunia řekl, že jeho spoluhráč Cesc Fabregas má potenciál stát se nejlepším hráčem na světě.

Po zápase, ve kterém jeho krajan zastínil sočasného nejlepšího hráče světa, brazilce Kaká, Almunia řekl:

,,Může pokračovat ve vyhrávání trofejí a stát se tak skvělým hráčem. Nemyslím si, že by Cescovi záleželo na tom, na kterém stadionu hraje, nebo proti jakému soupeři hraje, on si prostě užívá fotbal.

AC Milán je typem mužstva, proti jakému Cesc hraje rád. Milán vám dá šanci hrát váš fotbal, a ne každé mužstvo vám poskytne takovou příležitost

Když má Fabre míč hodně na kopačkách, poskytnete mu šanci, jak se stát nejnebezčnějším hráčem na hřišti.

Nemyslím si, že by záleželo na věku hráče, pokuď má takový talent jako Cesc. Už teď hraje jako zkušený veterán.“


{tab=Fabregas o AC}
Cesc: Kapitán nám řekl, abychom si zápas proti Milánu prostě užili

 

View image detail

Záložník Cesc Fabregas řekl, že kapitán mužstva William Gallas sdělil svým spoluhráčům, aby si prostě užili zápas na San Siru, a nasáli jeho atmosféru.

Fabre vstřelil úvodní gól zápasu v závěru druhé půle, kdy už se schylovalo k prodloužení. Po něm ještě vstřelil útočník Emanuel Adebayor druhý gól, a uzavřel tak skóre zápasu na konečných 0-2.

Španělský internacionál ve službách Arsenalu řekl: „Je to úžasný pocit vyhrát nad Milánem na jeho vlastním hřišti. William nám před zápasem řekl, abychom si užili atmosféru zápasu. To jsme taky udělali, ale nesmíte zapomínat, že tohle je pouze začátek.

Jsme teď ve čtvrtfinále, ale ještě jsme nic nedokázali.“

{tab=LOS Money League}
Losování dalšího kola Ligy mistrů se uskuteční v pátek, 14. března

 

View image detail

Arsenal se dozví jméno svého soupeře, na kterého narazí ve čtvrtfinále Ligy Mistrů, 14.března

Losování proběhne ve švýcarském Nyonu ve 14 hodin středoevropského času.

V této fázi soutěže jsou všechny národní omezení zrušena, takže Arsenal se může střetnout s týmem z anglické nejvyšší soutěže.

Na tomto rozlosování se také rozhodne o turnajovém „pavouku“, tedy o tom, jaké týmy na sebe můžou narazit v semifinále.

Zbývající týmy v Lize Mistrů:
Arsenal
Manchester United
Chelsea
Barcelona
AS Řím
Schalke
Fenerbachce
Liverpool/Inter Milán

{/tabs} {mos_fb_discuss:5}