Alexis o adaptaci, zápase s United a mentalitě

 

Alexis Sanchez poskytl rozhovor pro oficiální stránky Arsenalu. 

O tom, jak by shrnul svou první sezonu v Anglii…

Dobře jsem se adaptoval na zemi a ligu – musím ale pokračovat v učení. Chci rozšířit své vědomosti o anglickém fotbale, Arsenalu a mých spoluhráčích, ale všeobecně vzato miluji tuhle ligu. Konec konců, fotbal byl vynalezen v této zemi, že ano? Žiju v zemi, kde byl fotbal vynalezen. To mě dělá opravdu šťastným.

O tom, jak snadné bylo usadit se v Arsenalu a v Londýně…

Doba strávená v klubu byla zatím opravdu pozitivní. Moc se mi líbí město a cítím se v klubu opravdu pohodlně. Fanoušci jsou tady velmi veselí a živí, což je opravdu pěkné. Mí spoluhráči jsou taky opravdu milí. Mým cílem je teď dovést Arsenal, co nejvýše to půjde.

O jeho rychlé adaptaci…

Od té doby, co jsem začal sledovat Premier League, tak mi anglický fotbal připadal velmi působivý. Doufám, že se nadále budu učit od mých spoluhráčů a budu se zlepšovat den za dnem a proto jsem tady.

O tom, jak se liší Premier League od La Ligy…

Tady v Premier League můžete být poražení 3:0 týmem, který leží na dně tabulky. To v anglickém fotbale není nic neobvyklého. To je důvod, proč jakékoliv předpovědi před zápasem můžou být ošidné. Bez ohledu na to, jak dobrý nebo špatný je váš soupeř, cítíte ten velký dav a tlak, všude kam jdete. Moc se mi to líbí.

O tom, jak se cítil po zápase s Man United…

Velmi unaveně. Byl to fyzický náročný zápas nahoru dolů. Dostal jsem se domů šťastný a vyčerpaný. Tým hrál zápas se skvělým přístupem a ryzím duchem od první minuty. Nikdy jsme nesklonili hlavy před TOP klubem jako je Manchester United. Tento přístup nám zařídil vítězství.

O podobném výkonu jako proti City…

To je pravda. Hráli jsme podobně proti Manchesteru City. Ukázali jsme ten den vítěznou mentalitu. Když to přidáme k velmi talentovanému týmu, jaký máme, tak jsme schopní porazit kohokoliv.

O tom, co očekává od zápasu s West Hamem…

Každý zápas v Premier League je těžký. Myslím, že Wesh Ham United může být velmi tuhý soupeř. Musíme hrát se stejnou mentalitou jako proti Manchestru United a snažit se vyhrát.

O tom, co by výhra nad WHU znamenala pro závod o postup do LM…

Všechno záleží na nás. Jestli chceme zůstat v TOP 4 nebo chceme postoupit na vyšší příčky, tak si musíme udržet vítěznou mentalitu. Vždycky říkám, že mentalita je ve fotbale rozhodující aspekt. Když jde fotbalista na hřiště se správnou mentalitou, tak bude hrát dobře.

/Arsenal.com/