Almunia: Musíme svými výkony najít ten „pravý“ Arsenal

Manuel Almunia věří tomu, že jeho spoluhráči dokáží najít svými výkony na hříšti ten pravý Arsenal z minulých let.

Španělský gólman přiznává, že jeho tým letos nepraktikuje ten dominantní fotbal z let minulých, ale zároveň jedním dechem dodává, že na výkonech klubu ze severního Londýna jsou patrné náznaky zlepšení, v porovnáním se začátkem této sezóny.

Mužstvo Arséne Wengera v současné chvíli ztrácí 10 bodů na vedoucí Liverpool, tedy o tři méně, než kolik stačil dohnat před 11 lety, kdy vyhrál titul. Almunia si je ale jistý, že současný kádr Arsenalu dokáže ten z roku 1988 překonat, a také titul ukořistit.

„V současné chvíli nejsme v příliš dobré pozici a to hlavní, co teď musíme udělat, je, najít naší identitu a charakter, které vyhrávali tomuto Klubu zápasy a trofeje. Jakmile se nám to podaří, můžeme začít mluvit o zisku nějakých trofejí. Teď zkrátka musíme získat z každého zápasu 3 body, a uvidíme, na jakém místě na konci tohoto ročníku Premier League budeme.

Naše forma se zlepšuje, byli jsme na tom rozhodně hůře, a taktéž se zlepšuje naše chování na hřišti. Ukázali jsme dobrý charakter, ale jsem přesvědčený o tom, že musíme předvádět ještě lepší týmové výkony, abychom hráli jako pravý Arsenal.

Pomalu se tam dostáváme, nálada v týmu je lepší, a lepší, ale ještě nás čeká spousta tvrdé práce, abychom se dostali tam, kde jsme v loňských sezónách byli.“

/arsenal.com/