Andrei Arshavin po zápase s Bragou

 

Andrei se po vítězném domácím zápase  s portugalskou Bragou rozpovídal na svém webu …

 

Arshavin.eu : dá se říci, Andreii, že Arsenal dnes předvedl „super fotbal“?

AA : neřekl bych, že to byl z naší strany fantastický zápas. Ukázali jsme, jak můžeme a umíme hrát. Vlastně, když hrajeme v lize doma, vždy předvádíme dobrou hru. To hlavní ale je, že jsme zvítězili a vedeme v tabulce.

A hra? Za všechno může rychlý gól. Velice dobře, že se nám ho podařilo vsítit tak brzy. Potom už šla hra snadněji, jak „po ledě“. Jakmile byla mezera v obraně, dávali jsme gól. Jsme spokojeni s hrou i výsledkem.

Chtěl bych ale poznamenat, že na odvetě to bude o mnoho složitější. Mají ve svém středu řadu kvalitních technických hráčů, v některých situacích bylo vidět, že jsou skutečně vynikající fotbalisté. Dnes se jim prostě nedařilo, to se ale stává všem. Je to jen první zápas.

 

Arshavin.eu : zmínil jste jejich techniku, ale podle mého kanonýři byli právě v technice mnohem lepší. Vždyť jen před tím, než jste nahrál Velovi na gól, drželi jste více než minutu míč.

AA : myslím, že jsme hráli svůj fotbal…

Soupeř má v týmu hodně Brazilců, technických hráčů. Rádi hodně a různorodě útočí, rádi drží míč. Ale dnes se dostali do takové situace, které je pro ně skoro neznámá, bylo to pro ně těžké. Nebyli připraveni na takovou hru, kterou jim dnes předložil Arsenal.

 

Arshavin.eu : v minulém utkání se Vám vůbec nedařila střelba, a dnes gól a tyčka. Zapracoval jste nad sebou a střelbou na tréninku, nebo jste jenom ty šance analyzoval?

AA : je to jednodušší – vyměnil jsem si kopačky.

 

Arshavin.eu : po zápase všichni hovořili o tom, jak spolu hráli Arshavin a Fabregas. Řekněte, můžete přiblížit nějaký zápas, kde vaše spolupráce tak napomohla týmu, nebo to je jenom začátek?

AA : Cesc je prostě takový hráč, který vidí všechny hráče na hřišti a vždy může poslat ideální přihrávku.

 

Arshavin.eu : ale přeci jenom, všechny kombinace Fabregase a Arshavina, pokud nevedly ke gólu, tak určitě vytvořily nebezpečné šance. A navíc Cesc dal gól po přihrávce Arshavina.

AA :  a já z jeho 🙂 . On je mozek týmu, on vede celou naši hru.

 

Arshavin.eu : v naší skupině Shachtar přehrál doma Partizán.

AA : to se očekávat ještě před zápasem.

 

Arshavin.eu : ale zpátky ke klubu, příští zápas hraje Arsenal na hřišti Sunderlandu.

AA :  ano, away zápas nebude jednoduchý. V uplynulé sezóně jsme tam prohráli. Právě proto musíme ukázat charakter a vyhrát. Budeme mít teď dva volné dny na obnovení sil před tímto zápasem.

 

Arshavin.eu : tradiční  kondiční běhy v tyto dva dny nezanedbáte?

AA : poběžím…

 

 

 

/arshavin.eu/