Andrei Arshavin po zápase s Manchesterem City

Andrei se po nádherné výhře nad Manchesterem City svěřil na svém webu se svými zážitky…

 

Arshavin.eu : Andrei, před zápasem proběhlo na stadionu loučení s legendou Citizens.

AA : stadion se loučil s člověkem, legendou klubu. Smutná ceremonie. A není důležité, kde se odehrává. Když lidé odchází, je to vždy těžké. Jediné, čím se taková situace liší v Rusku od Anglie je to, že u nás se památka odcházejícího uctí minutou ticha a dnes celý stadion své legendě aplaudoval.

 

Arshavin.eu : a hned po zahájení se Citizens pustili do boje.

AA : ano, hned v úvodu měli šanci, náš brankář nás zachránil. A dál vše rozhodlo vyloučení jejich hráče. Nám už pak zbývalo jen využít početní převahu, a to jsme v zásadě udělali.

Nemohu ale říci, že to bylo lehké. Celý první poločas domácí bojovali o každý kousek hřiště. Počítám, že tak by to i vypadalo až do konce zápasu, pokud by se nám nepodařilo vstřelit druhý gól.  Hráli nebezpečně, pokud by skórovali, bylo by to pro nás velmi složité. Ale nyní se můžeme již v klidu podívat na výsledek zápasu, prostě se radovat z vítězství. Využili jsme šance a proto jsme tak výrazně zvítězili.

Musíme dál pronásledovat Chelsea. Musíme nadále hrát se stejnou bojovnou náladou a vítězit v každém zápase, v každé soutěži. A o to se pokusíme hned příští středu.

 

Arshavin.eu : Arsenal střílí hodně gólů, hodně vítězí…

AA : neřekl bych, že se nám daří jednoduše vítězit.  Možná mimořádné je jedno domácí vítězství nad Blackpoolem 6-0. V dalších zápasech jsme vítězili ani ne tak díky fotbalovému umění, museli jsme více bojovat. Podívejte se na ligovou tabulku. Všechny týmy jsou blízko sebe, je to těsné.

 

Arshavin.eu : no dobře, příští ligový soupeř ale není tak silný jako ten dnešní, nebojíte se rizika nedocenění soupeře?

AA : určitě ne. Porážka s WBA nás hodně vyškolila. Každý soupeř může znamenat nepříjemné překvapení. Proto se tým bude muset na West Ham pořádně připravit.

 

Arshavin.eu : první gól, který jste zařídil pro Samira, hodně připomínal klasické góly Arsenalu. To sehráváte na tréninkách nebo to přichází s hrou?

AA : něco přichází s hrou. Ale samozřejmě, že se snažíme hrát rychlý fotbal, s bleskovými přihrávkami do pohybu spoluhráčů, naše hra je postavená na krátkých přihrávkách, styl naší hry je i rychlé uvolnění se do volného prostoru se snahou získat tam míč.

 

Arshavin.eu : k jedné epizodě. Šel jste do volného prostoru a potom jste silně zakřičel rusky na Cesca : „Jsem tady, přihraj!“. A Cesc ihned přihrál. Znamená to, že už rozumí rusky?

AA : nevím, vše šlo automaticky, moje slova i jeho přihrávka.

 

Arshavin.eu : na zdejším stadionu Zenit s Arshavinem získal Pohár UEFA. V tomto roce Zenit pevně vládne ruské lize. Je už Zenit mistrem Ruska?

AA : zdá se, vše tomu nasvědčuje. Musí zůstat soustředění a teprve tehdy, až zmizí byť teoretické šance protivníků, budu moci říct : Zenit je mistrem Ruska 2010.

 

 

/arshavin.eu/