Andrei Arshavin po zápase se Standardem

Domácím vítězstvím nad Standardem se kanonýři v předstihu kvalifikovali do vyřazovací části Ligy Mistrů. Góly Nasriho a Denilsona zaručily Arsenalu postup z prvního místa. Snažil se, střílel, upoutal pozornost několika přesnými nahrávkami. Bohužel ale Andrei nevstřelil gól, ale věříme, že se už dostal z nelehkého psychického stavu, spojeného s neúspěchem ruské sborné …..

Co je podstatné, před námi je derby s Chelsea.

Arshavin.eu : Andrei, dnes se Váš tým v předstihu kvalifikoval do vyřazovací části. Můžete si vzpomenout na něco podobného ve Vaší kariéře?

AA23 : upřímně, nevzpomínám si …. Nikdy jsem o tom nepřemýšlel. A co říci ke hře?
Je jasné, že jsme kvalitnější než náš soupeř, to se ostatně potvrdilo i výsledkem na ukazateli skóre. Z druhé strany ale nemohu říci, že vítězství bylo jednoduché : několik našich hráčů utrpělo zranění. Nejprve William musel opustit hřiště a poté Gibbs se po zápase vypravil do nemocnice… (zlomená noha, 3 měsíce out, pozn. Patrick).
Je možné, že zdravotní stav Kieranovi nedovolí v příštích týdnech hrát s námi. Gallas by měl být do neděle fit. 

Arshavin.eu : Vy jste to také „schytal“, jak se cítíte? 

AA23 : normálně.

Arshavin.eu : co je na dnešním vítězství nejdůležitější?

AA23 : každé vítězství je důležité. Navíc tímto vítězstvím jsme v předstihu vyřešili náš úkol a tak trenér bude mít možnost prověřit v zápasovém zatížení další hráče. A někdo bude mít možnost k odpočinku.

Arshavin.eu : příští zápas v lize je s Chelsea.

AA23 : myslíme na to. 

/arshavin.eu, foto vlastní/