Andrej Aršavin odmítá fámy o přestupu

Andrej Aršavin označil za smyšlené informace o přestupu do ambiciózního klubu Anži Machačkala a prohlásil, že je věrný Arsenalu. Mohutně utrácející klub z hlavního města kavkazské republiky Dagestán, což je jeden z nejméně stabilních regionů Ruska, již dříve získal brazilského internacionála Roberta Carlose a v poslední době i ruské reprezentační křídlo Jurije Žirkova.

Andrej Aršavin, který se v Moskvě připravuje na přátelský reprezentační zápas se Srbskem, odmítl spekulace týkající se jeho přestupu.

„Jak jsem již řekl a mohu to jen opakovat, tuto sezónu strávím v Arsenalu,“ uvedl v rozhovru pro Sport Express. „ Z Machačkaly jsem neobdržel žádnou nabídku a ani jsem nijak nejednal s klubem či jeho zástupci.“

Křídelník potvrdil, že jeho cílem pro tuto sezónu je zisk trofeje s Arsenalem.

Aršavin se ocitl v nepřízni trenéra Wengera po nepřesvědčivých výkonech v druhé půli sezóny. Potenciální zájemci o služby Andreje zpozorněli po prohlášení Arsene Wengera, že hodlá změnit svůj tým po šesti sezónách bez trofeje. Ruský reprezentant byl spojován s přestupem do svého předchozího klubu, Zenitu Petrohrad, nebo do klubů ve Španělsku a Turecku. Po pohovorech s trenérem Arsenalu je přesvědčen, že v klubu zůstane.

Aršavin se k londýnskému klubu připojil v lednu 2009 a od té doby nastoupil k více než stovce zápasů, vsítil 28 gólů.

Anži Machačkala z bezpečnostních důvodů trénuje v Moskevské oblasti, do Dagestánu létá pouze k domácím zápasům. V poslední době klub ukazuje velké ambice díky novému mocnému vlastníkovi – ocelářskému a ropnému magnátovi Sulejmanu Kerimovi.

 

/telegraph/