Andrey šťastný za svůj debut, nespokojen s remízou

Andrey Arshavin slíbil, že se dá opět co nejdříve fyzicky dopořádku poté, co byl střídán během frustrující bezgólové remízy se Sunderlandem.

Ruský reprezentant si odbyl svůj očekávaný debut právě v utkání 26. kola Premier League na Emirates Stadium a zaujal svým sympatickým výkonem jak fanoušky, tak i samotného Arsene Wengera, který byl potěšen Andreyovými „záblesky kvality“.

Sám Arshavin projevil své nadšení nad první zkušeností v anglické lize, ovšem přiznává mírnou nespokojenost s konečným výsledkem.

„Velmi jsem si svůj první start před tolika diváky užil, ovšem jsem zklamaný, že jsme nedosáhli kýženého výsledku,“ pravil ruský útočník.

„Na hřišti a v naší hře jsem nezanamenal žádný velký problém. Sunderland však hrál velmi defenzivně, skoro všichni jeho hráči byli nastěhováni ve vlastním pokutovém území. Potom to pro nás bylo velmi těžké.“

„Zkoušeli jsme chodit do branky, snažit se střílet a vytvářet si šance. Bohužel jsme nebyli úspěšní.“

Andrey byl Arsenem Wengerem po hodině hry vystřídán, nemyslí si ovšem, že by jeho aklimatizace na anglický styl hry měla trvat příliš dlouho.

„Dělám vše co můžu, abych byl opět co nejdříve připraven do hry,“ uvedla nejnovější posila kanonýrů.

„Když jsem hrál v ruské lize, vůbec jsem si nepřipouštěl, že budu mít problémy s rychlostí anglické ligy. Premier League je ovšem skutečně o něco vyšší level – tempo hry je rozhodně větší,“ zakončil rodák z Petrohradu.

/skysports/