Angha: Kontrakt mi zvedne sebevědomí

Martin Angha je jeden z posledních hráčů, kteří podepsali s Arsenalem profesionální kontrakt. Mladý obránce uznal, že je skvělé, když ví, že jeho budoucnost bude spojena s klubem ze severního Londýna.

Do Arsenalu přestoupil v létě a od té doby stihl sedmnáctiletý obránce v týmu Steva Boulda velmi zapůsobit. V lednu tedy podepsal s klubem kontrakt.

“Jsem velmi šťastný a velmi potěšený, protože mi to dává sebevědomí a víru, že mi klub věří, chce se mnou pracovat,“ řekl Angha pro Arsenal.com.

“Přišel ke mně Liam Brady a samozřejmě, že jsem ihned řekl ano. Byl jsem velmi šťastný.“

Co tedy mohou fanoušci čekat od všestranného obránce, o kterém zatím mnoho neslyšeli, a který je kapitánem reprezentace své země do šestnácti let?

“Pokusím se udělat vše proto, abych svou práci dělal pořádně a soustředil se nejdřív na defenzivní úkoly,“ řekl. Většinu času hraji na pozici středního obránce, ale za osmnáctku někdy hraji i jako krajní obránce.“

“Když hraji na křídle, tak se rád dostávám dopředu, posílám centry do vápna a chodím do soubojů jeden na jednoho. Proto rád hraji na pozici krajního obránce.“

Angha si odbyl svůj debut za rezervu Neila Banfielda minulý čtvrtek v zápase proti Liverpoolu. V něm zaujal velmi sebejistým výkonem na pozici levého obránce, což pomohlo k porážce Liverpoolu 2:1.

“Bylo velmi dobré, zahrát si první zápas. Byl jsem velmi šťastný, protože jsem na to čekal hodně dlouho.“

“To vítězství bylo o to lepší, protože to byla první výhra v pěti nebo šesti zápasech bez úspěchu. Liverpool je silný tým a my jsme hráli opravdu dobře, vytvářeli jsme si šance a jsem opravdu spokojený se svým výkonem. Myslím, že jsem si vedl dobře.“

/Arsenal.com/