Anglický fotbal čekají změny v Premier League a domácích pohárech

Několika převratných změn se dočká anglický fotbal. Zatímco v Premier League bude od přespříští sezóny zimní přestávka, tak na novinky se můžou těšit také milovníci Carabao Cupu a FA Cupu.

Týmy nejvyšší anglické fotbalové soutěž budou mít od ročníku 2019/2020 zimní přestávku. I když by se zde dalo využít rčení „vlk se nažral a koza zůstala celá“, jelikož jedna z nejlepších lig světa v podstatě žádnou pauzu mít nebude.

Během února si všech dvacet klubů od utkání v Premier League skutečně na čtrnáct dní odpočine, pokaždé se však za jeden víkend na hřiště stále dostane deset týmů. Tak, aby si následující víkend odpočinuly a daly příležitost druhé polovině soutěže.

Ruku v ruce se celé změny dotknou FA Cupu, jehož zápasy pátého kola se z víkendu přesunou doprostřed týdne. A nejedná se o jedinou novinku v nejstarší fotbalové pohárové soutěži na světě.

Od stejného ročníku zmizí případné druhé zápasy zmíněného pátého kola. Pokud setkání protivníků po 90 minutách skončí remízou, nebude se hrát odvetný duel, ale rovnou nastane prodloužení a pokutové kopy.

Úpravy neminou ani Carabao Cup

Již od sezóny 2018/2019 dozná změn Ligový pohár. Nejzásadnější okamžikem bude rovněž remíza po 90 minutách. Do letošního ročníku na řadu ještě přicházelo prodloužení, nyní již o postupujícím rozhodnou pokutové kopy. Penalty se již nebudou konat ve formátu ABBA, nýbrž se vrátí k tradičnímu systému.

Carabao Cup také nadále upustí od nasazování týmů v úvodních dvou kolech. Poslední novelizace, která by měla přispět k regulérnosti zápasů, je zavedení VAR na všechny stadióny Premier League pro Ligový pohár.

/premierleague.com, efl.com/