Anglický tisk: Adebayor hráčem City

Emmanuel Adebayor podle britských deníků přestoupil do Manchesteru City za 22 miliónů liber, ovšem stále požaduje po vedení Arsenalu 2 milióny liber coby bonus za svou loajalitu.

Tožský útočník je přesvědčený o tom, že si tyto peníze zaslouží, protože to prý nebyl on, kdo tento přestup inicioval.

Jeho požadavek určitě překvapí nejednoho fanouška Gunners, protože to byl nedostatek zájmu o hru a nedostatek oddanosti mužstvu, díky čemuž má na něj mnoho Gooners pifku.

25-letý útočník v uplynulé sezóně vstřelil pouze 16 branek, naproti tomu o sezónu dřív vsítil 30 gólů, a o jeho služby projevoval velký zájem AC Milán.

Adebayor, který si bude v City vydělávat 170,000 liber týdně, prohlásil, že se rozloučil se svými spoluhráči a trenéry včera na tréninkovém hřišti Arsenalu, tedy Colney.

Následně odcestoval do Manchesteru, kde podepsal svou novou smlouvu.

Plat nejlepšího hráče Afriky za poslední rok bude dvakrát vyšší než v Arsenalu, přičemž Adebayorovi agenti dostanou za tento přestup dohromady 2 milióny liber.

Podle nejnovějších zpráv Adebayor svůj přestup zdržoval kvůli tomu, protože dohoda obou klubů byla uzavřena bez jeho přítomnosti, zatímco byl na dovolené v Togu, s čímž prý nesouhlasil a nechtěl odejít.

Následně ale zjistil, že na Emirates o něj nikdo nemá zájem, a proto s odchodem nakonec souhlasil.

/mirror, daily mail, guardian/