AntiScum Blog – Part Eleven

Na ságu ohledně Gallasových projevů a (ne)kapitánství musím zareagovat.
Podle mě je tohle konečně jedna z velmi dobrých zpráv v nynější ne moc povedené sezoně. Ač můžou někteří lidi argumentovat tím, že Gallas byla jediná vůdčí osobnost v Arsenalu, což je i do jisté míry pravda, hlavně ve sportovní stránce věci získáme mnoho pozitiv. A nevidím důvod, proč by nemohl být kapitánem ten pravý : King  Kolo, popřípadě teda i ten Cesc…zaprvé mu to dá další podnět k setrvání v Arsenalu, a rozhodně si nemyslím, že by mohlo kapitánství nějak hrubě narušit jeho hru. Nejdůležitější ale bude nechat rozhodnutí na hráčích, ne že to zase vybere AW. V tom případě si opravdu myslím, že největší šance mají Kolo a Cesc.

Všeobecně tohle hnusný puštění si huby na špacír do medií byl podle mě ten moment, na který sám AW čekal. Rozhodně musel vidět, že Gallas zahrál letos kvalitně snad dva zápasy. A těch hrubek? Gallas letos už nestačil ani rychlostně, hlaviček vyhrál 30%, ani pozičně není kdovíjakej, navíc jen poziční hra v PL taky nestačí. Teď už to s ním půjde jen z kopce, co se týče kariery u nás a Arsenalu to naopak může jen pomoct. Proč by tohle nemohl být moment, o kterém psal Chester? Sice si nikdo z hráčů nejde odpočinout, ale tohle je taky radikální řešení, navíc řešení, které AFC prostě potřeboval.

Rozhodně bych se nedivil, kdyby si Gallas už nekopl a v zimě nám všem udělal pápá. Do lednového přestupního termínu zas tolik nezbývá. Sám Gallas teď bude stejně tak rozladěnej a podrážděnej, že by se na 100% určitě nesoustředil.

A jaký na tohle všechno kolem máte názor vy? Vyjádřete se…