AntiScum Blog – Part Fifteen

S kadencí blogů se teď koukám roztrhl pytel, takže nechci zůstat pozadu…

Sezóna přeskočila do své druhé poloviny a houževnatost Villans ne a ne opadnout. Začínám se pomalu přiklánět i k názoru tuším Milana(omlouvám se pokud to byl jiný ze slovenských bratů), který onehdy psal, že Villans mají základ natolik dobře poskládaný, že sice asi není lepší, ale je sehranější a lépe fungující než ten náš, a já bych se opravdu nedivil, kdyby se letos prolomila brána uměle vytvořeného mýtu jménem Big 4. Pár let zpátky si troufl Everton vystrčit ze čtyřky Pool, následný ročník ale bojovali, spíš než o setrvání v Evropě, o sestup. To u Villans nečekám, čím dál víc mám spíš pocit, že PL bude rok od roku těžší a Big 4 do pár let už nebude samozřejmostí.

Ale zpátky k boji o LM. Prakticky to vypadá, že po 2 letech nudy budeme do posledního kola bojovat i my. Taky se tak trochu bojím, aby právě bojovnost nemusela být hlavní příčinou, proč letos skončíme mimo pozice zajišťující LM. S naším technickým stylem se snad ani nedá bojovat jinak, než ještě větší kreativitou a rychlejší, líbivější a přesnější hrou, kterou letos zatím vážně neumíme praktikovat

Zajímal by mě váš názor na jednu věc. Pokud by se nějakým nedopatřením stalo, že si příští rok milionářskou LM nezahrajem, co by se dělo dál? Myslíte si, že by samy hvězdy žádaly o přestup? Nebo že by je do toho vedení samo tlačilo?

Jedno vím jistě, jeden rok bez LM by pro AFC nemělo znamenat žádnou tragédii, potom ale půjde o to, vrátit se zpět na výši, přinejmenším do čtyřky. V době krize máme velkou šanci udržet si výbornou stabilitu klubu, která nám paradoxně může do pár let narozdíl od ostatních pomoct, k dokonalosti chybí už jen letos zabrat na té fotbalové stránce, kde to bude mnohem větší boj, než boj s penězma.

God save us and c´mon you Goonas!