AntiScum Blog – Part Fourteen

Další díl připraven rychleji, než kdy dřív…

Opět zdravím. Dnešní téma docela stroze. Co s Bendtnerem? Většina takových těch „novějších“ fandů ho posílá pryč, já bych chtěl slyšet názor na něj i od jiných. Od těch, kteří se umí zapojit pořádně do diskuze a sepsat delší koment než na 0-3 řádky. Hodně z vás teda určitě bude psát: Ať odejde!…tohle ale není přací kroužek, ale diskuzní, takže názor směřující k jeho odchodu respektovat budu, ale pokuste se vymyslet něco originálnějšího, lepšího…

Nick hodně z nás překvapil minulou sezónu, kdy z pozice klasického žolíka dával důležité góly a všeobecně do hry vždy přinesl oživení. Poněvadž je vlk samotář, očekával jsem od něj letos ještě větší progres, protože je evidentní, že ten kluk ví, co chce a jde si za tím. Bohužel ten zatím nepřišel. Já sám si nemyslím, že by usnul na vavřínech(i když sebevědomí a takovej ten nos nahoru prostě má), ale něco špatně tam je. Jeho první dotyk s míčem je letos příšerný(jaká změna oproti sezoně minulé). Dokonce se mi zdá, že on sám neví, co na hrotu v tom našem systému, kdy záložníci nedávají dostatečný počet dobrých míčů, hrát, a tím trpí jeho výkony. Z toho potom plyne i fakt, že v posledních zápasech hrál paradoxně pomalu líp z pozice křídla(takovýho třetího útočníka), protože mohl potáhnout balon a něco s ním udělat(bohužel jeho přesnost přihrávek je na dost nevalný úrovni).

Sečteno podtrženo, podle mě se všechno neustále točí kolem zálohy. Nick má bezesporu cit pro postavení se ve vápně, což se potvrzovalo minulou sezonu, kdy si ho kolmice Hleba, Fabreho v tom vápně vždycky nějak našly. To se letos bude dít docela těžko, dokud si Nasri a spol(Nasri se aspoň trochu blíží už k jistýmu zlepšení) neuvědomí, jak pomoct útočníkům dávat víc gólů než doposud. Pak tu teda existuje klíč k řešení situace Nickovy, ale i Adeho a jiných těchhle vysokých typů hráčů, kteří jsou v dnešní době tak cenění.