AntiScum Blog – Part Nine

Jací budou klíčoví hráči v průběhu celé sezony?

 

Svým způsobem je toto téma o ničem. Každý může opakovat, jak bude důležitý Cesc. Jak nepostradatelný může být Nasri, a jak nemůžeme přijít o Kolečka. Zkuste ale být kreativní. Který mladík zazáří? Kdo z těch, co moc neznáme dostane nejvíc místa v základní jedenáctce? Já třeba říkám, že v průběhu celé sezóny budou na hřišti kralovat Eboue a Song.

Proč Eboue?

Každý si představuje dokonalá křídla v podobě Rosického a Nasriho. Jenže Rosa s největší pravděpodobností velkou část sezóny promarodí a Nasri bude hrát zleva. Kdo tedy bude vpravo? Theo už poněkolikáté ukázal, že není hráč, který by mohl pravidelně nastupovat v základu. Má sice formu, ale nedá se mluvit o konstantních výkonech. Navíc je to útočník a hra dozadu mu nic neříká, což už mi tuto sezónu připravilo dost chvilek, kdy sem na něj nadával víc než sprostě.

Navíc si mnozí mohli všimnout, jakým kvalitním hráčem Eboue je, když nám v zápase s Fulhamam na pravé straně chyběl. Sagna byl najednou neschopny zaútočit. Objevovaly se díry v obraně. A pravá strana vyloženě zaostávala za levou. Nejenom, že se zlepšuje v útoku, což ukázal třeba proti Strakám, ale dozadu je momentálně nejkvalitněji hrající krajní záložník. A bránící záložnící jsou pro nás nepostradatelní, což nám ukázali hráči Hullu.

Proto a možná pro víc důvodů říkám, že se Eboue svou důležitostí řadí mezi hráče typu Fabregas, Toure. A taky říkám, že svou důležitostí zdaleka PŘEKONÁVÁ Gallase, Adebayora, a vlastně i zbytek týmu.

Proč Song?

Gunners se momentálně dělí mezi dva tábory. Ti, co Denimu věří ,a ti, co ho zatracují. Zatracovat je hodně slabej výraz pro to, co k němu cítím já. Ofenzívně laděnej brazilec nemá co dělat vedle Cesca. Nejenom, že tím posouvá Cesca do pozice DM, ale viděli jste ho někdo kvalitně bránit? Jediný, čeho jsem se od něj dočkal byla schopnost faulovat 3x za zápas tak metr před vápnem.

Diaby je zraněnej a navíc taky není typický DM. I když věřím, že umí bránit. Ale kdo by mohl být skvělá volba je Song. Přišel do Arsenalu a hrál neuvěřitelně mizerně. Ale na Africkým šampionátu se nějakým způsobem výhrál a začal podávat kvalitní výkony. Je to hráč, který dokáže něco, co nedokáže žádný jiný záložník u nás. Tenhle chlapec UMÍ hrát skvěle pozičně a když hraje v záloze tak dokonale zdvojuje. Strašně toho odběhá. A bere na sebe spoustu černé práce. Nemluvě o tom, že ví, co to znamená hrát tvrdě.

 

 

Chtěl bych ještě mluvit o tom, jak pro nás budou důležití Nick, Vela, Djourou a další, ale skončím tady u těchhle dvou. Ať máte o čem psát vy. Ještě přidám nějaký témata k promyšlení :

Koho vedle Fabreho? Kdo ze starších hráčů bude posunut do pozice Gia z minulé sezónu? Když budou Ade a Gallas furt hrát mizerně, dostanou se přes ně hráči jako Nick, Vela nebo Djourou? Kdo z těch, co minulou sezónu zářili mají letos šanci vyhořet? Témat je dost, tak snad si vybere každej.