AntiScum Blog – Part Nineteen

Zadiskutujte si…

Často se tady rozebírá situace kolem dvou hráčů – Adebayora a Bendtnera. Náhlý přetlak v týmu naznačuje, že tu existuje možnost, že by některý z útočníků mohl odejít. Pokud použijeme vylučovací metodu, dojdeme nejspíš všichni k jednotnému závěru. Van Persie je Bossem nesmírně ceněný útočník. Vela a Eduardo? Hráči, kteří nejsou v týmu tak dlouho, aby jim byl předpovězen odchod. Dle mého se tedy bude u případného odchodu rozhodovat mezi trojicí Ade, Nick a Jay. Každý z těchto hráčů má jisté specifikum.

Jay je Angličan, má strašně těžkou pozici, myslím, že i příští sezonu by měl být poslán na hostování, určitě ho nepouštět.

Teď už se dostávám k tomu hlavnímu, co bych rád rozebral. Adebayor a Bendtner. Dva hráči, kteří jsou v této sezóně nesmírně kritizováni. Dva hráči, kteří jsou naopak všude po světě nesmírně ceněni. Dva hráči, jejichž styl je postaven na skvělé stabilitě a neodstavitelnosti od míče. Ale také dva hráči, kteří si můžou na čelo nalepit nálepku „špatný zakončovatel“. Který z nich by měl podle Vás odejít a který naopak zůstat? Myslete racionálně, odůvodněte svůj názor, pokud možno se vyvarujte názoru, že by měli zůstat oba, protože…je to zkrátka buď anebo.

A jak už to tak bývá, rovnou tady odprezentuju názor svůj. Můj výběr je prakticky daný. Není to absolutně kvůli nějakým sympatiím či antipatiím. Mé posouzení hráčů se zakládá především na přínosu daného hráče pro tým. Je pravda, že oba mají něco do sebe, ale já větší přínos pro hru samotnou vidím v Nicklasovi. Je to dáno jeho pohybem v místech, ve kterých se hrot zkrátka pohybovat má. Ade by mohl být smrtícím hráčem, pokud by se nepotuloval pořád u lajny, kde je jeho potenciál naprosto nevyužitý. AW jednou sám naznačil, že co se týče útočných výpadů týmu, nechává hráčům naprosto volnou ruku, což je zrovna u případu Adebayor velká škoda. Faktorů, proč si ale myslím, že by měl mít Ade větší šanci na odchod, je víc:

Cena – za Adeho jsme stále schopni získat dvojnásobek toho, co bychom dostali za Nicka.

Chuť do hry – možná, že se Ade snaží, ale vidět to opravdu není, až na zápas na SHL, kde se teda Ade očekávaně hodně snažil, jezdil, ale stojí jeden zápas vůbec za zmínku? Zato u Nicka je ta touha se ukázat a pomoct týmu až nadměrná. Někdy i za cenu žlutých karet popřípadě nebezpečně vypadajících skluzů do soupeřů. Nutno podotknout, že můžete být úžasným hráčem v jakkoliv velkém klubu, ale bez snahy a píle v zápase jsou samotné hráčovy schopnosti značně omezené.

Potenciál – Ademu je 25, poslední tři čtvrtiny roku stojí se svou výkonností na místě(ano i díky zraněním, ale především díky své vlastní vůli). Nickovi je 20, díky zápasové praxi zlepšuje, stejně tak jako ostatní mladíci našeho týmu. Pokud bude stále pracovat tak tvrdě, jako doposud, výkony se dostaví samy.

Ano, i teď je Ade nejspíš lepším útočníkem než Nicklas, přesto bych si zkrátka dovolil uvolnit právě jeho z výše uvedených důvodů. Ale počkejme si na Adeho návrat, ten může také hodně napovědět o budoucnosti jednoho či druhého z nich.

Nyní máte prostor pro diskuzi vy. See ya