AntiScum Blog – Part One

Takže konečne první díl našeho blogu tak, jak má vypadat.

 

Abyste pochopili, o co tady vlastně půjde, tak se vám to zkusím ve stručnosti vysvětlit. Tenhle blog nebude nikoho urážet, dělat narážky na nějaké nicky (toho se ale od nás dočkáte v komentářích). Ale bude vám vytvářet prostor pro rozvinutí kvalitní debaty. Vždy nahodíme téma, budeme kontrolovat každý příspěvek a sami se budeme snažit diskuzi podporovat. A tím se dostávám k druhé funkci tohohle blogu. Ne každý je spojen s Arse dlouho. Ne každý má vědomosti o Arse aby mohl debatovat s lidmi jako třeba DAN. Proto se budeme snažit vám spolu s tématem předložit určitá fakta, která můžete použit při psaní příspěvků.

Nebudeme mazat příspěvky podle nicků, takže i lidé, kteří si o sobě myslí, že nemají tu nejlepší pověst se můžou zapojit a svou pověst tak napravit. Ale každý příspevěk musí něco sdělovat, a zároveň by měl obsahovat část, která vaše tvrzení vysvětlí. Budeme sice zatím shovívaví, ale jednořádkovy kraviny budeme mazat.


A rovnou začnu s prvním tématem k debatě. A tím je samotný boss, Arsene Wenger. Na různých webech se často setkavám s komenty, které chváli osobu AW. Označují ho za nejlepšiho trenéra v PL. A použivaji takovou tu krásnou frázi Arsene knows. Ale přitom vetšina ani neví co Arsene knows znamená. Takže otázka zní: Proč sis si oblíbil našeho managera? Která z Wengerových vlastností ti nejvíc imponuje? Co se ti na Wengerovi líbí a co naopak ne? Co udělal správně? Co udělal špatně? Zkuste nám říct svůj názor.

A ted přichází na řadu druhý smysl tohohle blogu. Dát tomu, kdo potřebuje info, které může použít při psaní svého komentu.

Už samotné křestní jméno předurčilo Wengera k tomu, aby svůj život spojil s Arsenalem. Do čela klubu usedl v září roku 1996 a od té doby udělal převrat v Arsenalu. Z klubu, na který se křičelo: „boring Arsenal“, jehož hra byla založena na obraně naší Fab four, udělal klub jehož hlavním cílem je útok a jen útok. S Arsenalem ziskal 3x titul mistra ligy, 4x FA cup, 2x double, a jednou prošel sezonou bez jediné prohry. Ukázal se jako skvělý ekonom, což se dnes projevuje tím, že aspirujeme na titul nejbohatšího klubu planety. Vsadil na mládí a vybudoval fotbalové akademie na většině světadílů. Hvězdy vychovává, nekupuje. Což třeba dokazuje nejvyšší částka, kterou jsme kdy dali za hráče. 11mil za Wiltorda. (kolikže stal Nani? Nebo Torres?). Svou ekonomickou povahu navíc ukázal tím, že protlačil návrh nového stadionu. Po ekonomické stránce jistě úspěch. Bohužel těch stránek to má víc. V dobách Highbury vsadil na protiútoky ze zajištené obrany. Přivedl hráče jako Bergkamp, Viera, Campbell, Henry, Pires, Ljungberg, Toure a spoustu dalších. Tato taktika mu přinesla všechny výše zmíněné tituly. V dobách emirates hrajeme nátlakový fotbal s jedním cílem. Přestřílet soupeře. Pyšnime se hráči jako Hleb, Persie, Clichy, Sagna, Adebayor. Tato taktika nám zatím přinesla vedení v PL a účast ve všech pohárech.

Mohl bych jistě psát dál, ale zkusím dát šanci fanouškům ostatních webů, kteří nevěři ve Wengerovu dokonalost a sepíšu pár negativ.

– Wenger sice vsadil na mládi a ziskal talenty a peníze. Ale zároveň mají nezkušení hráči obrovské výkyvy ve formě, což se ukazuje i na výsledcích a předváděné hře.

– oba Wengerovy týmy, ať už ten z Highbury nebo Emirates byl/je závislý na jednom hráči. První byl Henry. Teď je to Fabre. Výsledky týmu se odvíjí od jejich formy.

– averze vůči anglickým hráčům. I nadějní angličtí hráči nedostávaji šanci. Ale je schopný dát šanci někomu jako je Song.

– nepřizpůsobujeme taktiku žádnému soupeři. Prostě jdeme do každýho zápasu s tím, že útočíme. Neumíme hrát „ošklivě“. Tahle suverénost podle mého názoru stojí za tím, že nemáme úspěch v CHL. A podle mě jej za Wengera ani mít nebudeme.

Jistě by se dalo psát dál. Ale už nebudu. Tohle byly určité informace, které můžete a nemusíte použít při psaní svých názorů na to, proč máte/nemáte rádi Wengera.

Tímto učinil AS první krok ke zlepšení diskuze. Dali jsme vám prostor, kde můžete ukázat, že dokážete psát vic než jen bezduché komentaře, které se v posledních měsících na Gunners objevují. Je teď tedy na vás, jestli necháte tento blog nepovšimnut a nebo rozpoutáte vášnivou diskuzi, která obohatí všechny okolo.