AntiScum Blog – Part Seven

Novej díl zase zpožděně…

 

Před nedávnem se na Gunners.cz rozpovídal uživatel ThierryHENRY a donutil mě popřemýšlet o klubové politice.

Prvně se podívám na tzv. stinné stránky Wengerovy „tvrdohlavosti“. Klub si drží určitou platovou linii. Je nízká, ale vetšině hráčů, co v klubu vyrůstali, nevadí. Horší to je u hráčů typu Flamini, Hleb nebo třeba Cole. Můžeme říkat, že místo Colea máme Clichyho. Že místo Hleba máme Nasriho a podobně. Ale nic to nemění na faktu, že Hleb BYL jeden z klíčových hráčů a Cole byl ve svě době jeden ze dvou nebo ze tří nejlepších krajních beků světa. O Flaminim se ani nevyjadřuji.

Další věcí je taková ta Wengerova opatrnost, či možná nedůvěra ke starším hráčům. Které jiné kluby se takhle chovají? Když se podívám na Juventus, který nabídne Nedvědovi doživotní smlouvu tak si říkám, jestli je naše cesta ta správná. Tahle smlouva odradila nejednoho kvalitního hráče. Počínaje Piresem, Solem, či Vierou a konče Gilbertem. Nehodili by se nám minulou sezónu tihle hráči?
Poslední věcí co zmíním je ta, že Wenger, i když vidí, že ti hráči mu odcházejí, tak ze své cesty neustoupí a tvrdě si stojí za svým. Nezná slovo výjimka. Když, je tohle vážně negativum?

I když můžeme vyjmenovat spoustu dalších špatných věcí, tak stojím za rozhodnutími, která učinil Wenger a představenstvo. Často můžeme říct, že jsou na škodu, ale odlišují nás od ostatních klubů. Jako fanoušek Arsenalu si můžu říct, že jsem něco víc, protože Wenger dělá z Arsenalu něco víc. Víc než obyčejný fotbalový klub, řízený silou peněz. Nehoníme se jako potrhlí za ziskem trofejí. Nedáváme jako potrhlí miliardy do toho, abychom nějakou tu trofej získali. I když se to už nenosí, tak se Wenger chová ke všem stejně a férově. Je to vidět na přestupovým trhu. Je to vidět na platové politice, kdy nedá někomu víc jenom proto, že se mu povedla sezóna. Je to vidět na smlouvách. Nedá Piresovi smlouvu na víc let jenom proto, že se mu to nelíbí. Berkgamp ukázal, že i staří hráči můžou v Arsenalu hrát. I se smlouvami na jeden rok.

A co vy? Která strana je pro Vás ta správná? Nebo byste přišli na nějakou tu střední cestu? Našli byste na Wengerově politice další negativa a problémy? Nebo jste přišli na něco, co se v Arsenalu dělá líp, než v jiných klubech? Podělte se o své názory.

PS: Věřím, že jste inteligentní lidé, a víte, jak by měl takový koment vypadat…