AntiScum Blog – Part Thirty One

Zdravím,

tak už nám zbyla jen ta liga. To by samo o sobě nebyla zas taková tragédie. Holt se občas stane, že v FA Cupu vyletíte s kýmkoliv a jakkoliv a v Champions League jednoduše vypadnete s aktuálně lepším týmem. Neomluvitelné je pouze selhání v Carling Cupu, ale ta bezmoc z prohry časem taky odejde. Jak už jsem říkal, to, že nám zbývá jen liga, by pro mě nebylo takovou tragédií. Tragédií to začíná být tehdy, když se vám nejspíš nejlepší stoper sezóny zraní do konce sezóny a vy za něj náhradu jednoduše nemáte. To samé bych mohl říct třeba o Songovi, golmanech apod., ale tam to snad jsou problémy krátkodobějšího rázu.

Upřímně přiznávám, že teď už se konce sezóny bojím. On hned nadcházející zápas na WBA hodně napoví, jak se bude sezóna dál odvíjet. A s tímhle torzem by výhra znamenala dobrou výchozí pozici k dalším bojům, protože skutečně náročné zápasy nás ještě čekají a 3 nadcházející zápasy (WBA A, Blackburn H, Blackpool A) se i s tím, co teď máme, jednoduše dají zvládnout i bez velkých jmen.

Nyní to není boj s časem jen pro Vermaelena, ale pro celý Arsenal. Pokud chce Arsenal pomýšlet na zisk té nejcennější trofeje, je nutné, aby byli po třech výše zmíněných zápasech k dispozici ti nejlepší, Walcott, Fabregas, Song. Poté se dá pomýšlet na úspěch, v opačném případě jsem nucen o tom pochybovat. A to, že se hráči na rozhodující část sezony po zraněních vrátí, je klidně možné. To mi dodává naději, že přes to všechno, čím jsme si poslední dobou prošli, může nakonec sezóna skončit úspěšně.

Abych se vyjádřil i tak nějak všeobecně k Arsenalu. To, co teď Arsenal předvádí, na to se bohužel strašně špatně dívá. Nepružná záloha a naprostá neefektivnost, nenápaditost, dle mě ale především naprosto špatný systém. To má samozřejmě co dočinění se samotným manažerem. Promiňte mi ten výraz, ale i slepej vidí, jak dominantní umíme být, když při nepříznivém stavu vyšleme do hry druhého útočníka do středu hřiště. Najednou jsou hráči mnohem blíže k sobě, začnou kombinovat na mnohem menším prostoru, což je přece jejich největší devíza! Nač teda neustále roztahujeme hru stávajícím systémem, kdy křídla prakticky nemají stoprocentní návyky křídel a střed zálohy nefunguje kvůli nedostatečnému pohybu? Defenzivně jsme na tom kolikrát stejně špatně, jako když jsme hráli pouze na 4 záložníky, kolikrát jsme vystaveni situacím, kdy hrajeme proti soupeři v brejku jen 1 na 1. S kádrem, který teď máme, prostě dle mě nikdy nebudeme umět praktikovat hru 4-3-3, proto si troufám tvrdit a stojím si za názorem, že návrat ke 4-4-2 nebo 4-4-1-1 by byl zlatý, především kvůli zvýšenému počtu hráčů ve středu hřiště. Útok středem je naší největší zbraní, proč jí kompletně zabíjíme?

Už jsem se jednou setkal s výtkou (dave), že bychom návratem ke starému systému zabili středové hráče, které nyní máme. Dle mě by se návrat nerovnal tragédii, právě naopak. U obránců se nic nemění.

Největší rozdíl by byl v záložní řadě, ale dle mě střed zálohy s hráči Fabregas, Wilshere, Song, Ramsey, Diaby (ano, správně, Denilsona už do týmu počítá akorát sám AW), je naprosto dostačující. Eventuelně se do středu dá počítat Nasri, Rosický, Frimpong.

Při přechodu na jiný systém by se musely jedním hráčem posílit kraje zálohy. Arshavin, Nasri, Walcott, Rosický je relativně ok, ale s naší marodkou kdoví. Příchod takového A.Younga by i tento problém vyřešil.

Zbývala by 2 místa v útoku. Útočníci RvP, Chamakh, Bendtner se také dle mě hodí do systému 4-4-2 hodí daleko víc, především Chamakhovi a Bendtnerovi by větší podpora ve středu hřiště pomohla k lepším výkonům, o tom jsem přesvědčen. Při změně stylu bych přivítal i návrat Vely, i tomu by to dle mého skromného názoru pomohlo k daleko lepší hře.

Snažil jsem se tu odprezentovat a odůvodnit své myšlenkové pochody, své názory k tomu, abychom mohli fungovat daleko lépe. Přitom by se v týmu nemuselo prakticky nic měnit, odchod jednoho hráče (Denilsona) a příchod jednoho hráče, který není pod smlouvou a byl by zdarma (A. Young) by mohl vše naprosto otočit o 180 stupňů. AW už jednou změnil styl, proč to v případě neúspěšné sezony nemohl udělat znovu? AWmu toho možná hodně chybí, ale tým prostě dle mě MÁ nejlepší, jen z něho musí chtít vyždímat maximum, a to teď nedělá, což nám, fanouškům, opravdu ubližuje.

Rád zadiskutju,

See Ya