AntiScum Blog – Part Three

Opět vás zdravíme. Jsme tu s novým dílem. Tentokrát zase klasický prostor pro debatu bez narážek na nejmenované jedince…


Zklamání z remízy s Poolem je ještě čerstvé a mnozí z vás už přemýšlejí, co by dělali na místě Wengera, koho by přivedli a koho by vyhodili. Nechtěl bych, aby se tady rozmohla nějaká debata o smyšlených přestupech, které jsou už určitě uzavřené, protože to napsali v Sunu. Ani nám tu nevyjmenovávejte zaručený talenty ze všech lig světa. Tenista má totiž možnost ty komenty smazat.

 

A to se už dostáváme k otázce. Představte si, že jste chytli rudo-bílou rybku, která vám splní dvě přání. Někoho do Arsenalu dostane a někoho z Arsenalu vyhodí. Vše za to, že ji necháte jít. Jako správní fandové, kterým leží dobro klubu na srdci, ji samozřejmě pustíte a dle svého nejlepšího úsudku uděláte v AFC pár změn. Jaké změny to budou?

Ještě sem hodím pár pravidel, podle kterých se budete řídit, pokud budete chtít přispívat :

 

1) Můžete vyhodit jakéhokoliv hráče, ale také jakéhokoliv zaměstnance. To znamená, že i Arsene Wenger může být v nebezpečí.
2) Musíte někoho přivézt a někoho vyrazit. Nemůžete export nahradit importem, abyste dovedli dva hráče a nikoho nevyhodili.
3) Celkem ve vašich machinacích budou teda figurovat 2 hráči.
4) Vyhazujte, jak chcete, ale vyhazujte z užšího kádru. Chceme radikalitu názoru, proto jsou jména jako Song nebo Djourou nepřípustná.
5) Pokud váš koment nebude splňovat nějakou podmínku, bude nejspíše smazán.

 

Snažte se vaše volby odůvodňovat a my se zase budeme snažit debatovat. Takže pište, pište, pište.


PS: Byl bych rád, kdyby všichni nevyhazovali Eboueho, protože umí jenom kličku doprava. A kdyby všichni nevyhazovali Rosickýho, protože víc marodí, než hraje. Zkuste najít příčinu neúspěchu jinde. Chceme rozmanitost. Tak se snažte.

 

A abych vám šel příkladem, uvedu svůj názor…

Import: Downing. Potřebujeme posilu na levé křídlo. Rosický neustále pendluje se zraněními, a tak se nalevo objevují hráči jako Diaby, Hleb, Fabregas. Navíc je Downing typ hráče, který může udělat změnu. Dokáže hrát jeden na jednoho. Dokáže přesně nacentrovat. Dokáže zahrávat standartky. Dokáže pracovat směrem dozadu. Jako třešnička na dortu je jeho občanství.

 

Export: Adebayor. Nemám ho rád. To zaprvý. A z těch neosobních důvodů bych uvedl následující. Ztělesňuje to, co mi k wengerovýmu Arsenalu nesedi. A tím je sobeckost. Navíc má nestabilní formu, což je v jeho věku už překážka. Snaží se být všude, ale přitom není nikde. A co je hlavní, není ve vápně. Jeho výlety k naší půlce a k rohovým praporkům mě dohání k šílenství. Další věcí je, že k němu nemáme útočníka, se kterým by si seděl. S Duduem ani Walcottem to není ono a s Nickem to vyvrcholilo ve rvačku. Jedinej přijatelnej spoluhráč je robin, ale kdo ví, kdy se plně uzdraví. Navíc preferuju rozestavení 4-5-1 a to znamená, že máme v útoku přetlak. 5 útočníků + Vela mi přijde moc. Možná vás tímto zaskočím, ale upozorňuji vás všechny, že je to můj názor, nikomu ho nevnucuju…

Ale tohle přesně chceme, hráče z užšího kádru, popřípadě ze základní sestavy. Pojďte do toho.