AntiScum Blog – Part Twenty five

Odteď snad už pravidelně…

 

Denilson Pereira Neves- neustále probírané téma nejen na tomto webu. Po zhlédnutí prvních zápasů nové sezóny jsem si také udělal jakýsi obrázek.

Jak asi víte, ani já jsem nikdy nebyl nějaký Deniho fanoušek, ale je to hráč Arsenalu, takže jeho hru respektuju. Abychom se ale dostali k tomu, co chci prezentovat.

Denilson je týmový hráč. Má smysl pro rychlou kombinaci, hru na jeden dotyk. Jeho slabinou je hra ve vzduchu, stále taky tackling a positioning. Zatímco jeho tackling se lepší, jeho positioning je stále na velmi slabé úrovni. Podle mě na hru posledního záložníka hráč zkrátka potřebuje kvalitní positioning.

Deni odehrál z 5-ti zápasů letošní sezony 4 velmi dobře. Jediný zápas, ve kterém se mi jeho hra zase nezamlouvala, byl zápas s Pompeys, kde jak jistě víte, měl úlohu posledního středního záložníka. Nato, že jsou Pompeys pasování na jednoho z nejslabších týmů letošní PL, se dopředu nedostávali zas tak zřídka. PL je výjimečná soutěž, každý tým má svou kvalitu, přesto když porovnáme rozdíl mezi přechodovou fází týmů, proti kterým defendoval Song a proti Pompeys, najdeme zde docela markantní rozdíl. Deni prostě neni ta Invisible wall. Je nesmírně pracovitý, obětavý pro tým, ale on ten positioning zkrátka nemá. Proto by se měla pozice DM ještě posílit, protože Deni DM není! Má slova nejsou podle mě jen planá, každý zápas mám zhlédnutý minimálně dvakrát, takže snad vím, co mluvím. Stejně tak nemohu souhlasit s názorem tuším Cubana, že nyní ve středu klidně mohou hrát 3 CM a bude všechno ok. Opravdu si nedovedu představit vedle sebe (abychom se furt netočili kolem Deniho)např. Nasriho, Rosu a Cesca. Ač dva z nich si dovedou defenzivně poradit velmi dobře, všechno jsou to útočně ladění hráči a pouze se mi potvrdilo, že by tam ta zeď na zastavování soupeřových útoků již v zárodku měla být, a to se vší úctou k obranářským schopnostem Rosy a Cesca tihle hráči prostě zažité nemají. Přes tohle všechno nutno podotknout, že AW na pozici DM evidentně letos bude spoléhat pouze na dvojici Song, Denilson. Já proti tomu dohromady nic nemám, i když velice rád uvidím celou sezonu na jedné z klíčových pozic Songa a před ním operujícího Deniho.

See Ya