AntiScum Blog – Part Twenty four

 

A už je to tu zase…

 

Ade odchází!!! Ne, počkat, agent vše popřel…o týden později…Zaručená zpráva – Adebayor odchází za Flaminiho + 20 mio. pounds…agent hned přispěchá – Nikam nejde…

Situace kolem Adeho mě hodně baví. Ono to ale není jen kolem Adeho. Na to, že se přestupové okno otevřelo před pěti dny, sledujeme docela dobrou šou. Zlatý dítě dostalo možnost oprášit svou slávu u Úček, Citizens rozhazujou za asi dvanáctého útočníka. Nato, že je ekonomická krize, sledujeme větší kolotoč než v předchozích letech. Pokud se ale nebude týkat našeho klubu(odchodů), je mi to dohromady ukradené.

Zpět k Ademu. Jak už jsem několikrát avizoval, rád bych, abychom Adeho ještě minimálně sezónu udrželi. I když ho nemám rád, i když polovinu zápasů, které odehrál, odfláknul, prostě kvalitu má a my kvalitu nesmíme nechat odejít. Nelíbí se mi následné scénáře se Chamakhem a jemu podobnými. Nejde tak ani o kvalitu/nekvalitu marockého kluka, jako spíš o zvykání si na anglické prostředí, mentalitu, hru týmu atd atd.

Ano, jedna situace by se mi zamlouvala, ale ta je reálná asi tak, jakože se stanu vítězem nějakýho Grand Slamu. Týká se to dnešní situace, kdy zdroje tvrdí, že nám AC dá Flaminiho + 20 a ještě šest nul k tomu za Adeho. Nevím, jakou přesně má Flamini tržní hodnotu, odhaduju tak 10 milionů, což by znamenalo, že AC hodnotí Adebayora dejme tomu na 30 milionů, což, jak pronesl phasE89, je nabídka, která se prostě neodmítá. Ale ani tohle by mi ještě nestačilo, poté by musel dojít ještě Agbonlahor/Huntelaar, které já hodnotím strašně vysoko. Ano, pokud by to dopadlo takhle, byl bych rád, kdyby se Adeho odchod zrealizoval. Navíc by mohly skončit spekulace kolem Mela a jeho nesmyslné 20-ti milionové hodnoty. Pokud by ale jen jeden aspekt z výše uvedených neměl vyjít, rozhodně bych nechal vše při starém. Do zaběhnutého vlaku se prostě sahat nemá, AW to snad už taky poznal, Ade je pro něj i nadále Top útočníkem, který patří do základu, a já říkám, proč ne.

Samozřejmě, nikdo teď nemůže vědět, že by se Huntelaar chytl a Chamakh ne(u Agbonlahora ani nepředpokládám, že by se neprosadil), samozřejmě, že se v tomhle můžu mýlit, já ale zkrátka vycházím z fyzické konstelace, o to mi jde především. Huntelaar je mohutný, komplexní, koncový hráč, Chamakh vysoký ale strašně hubený.

Má Nick na to hrát už letos v základu? Má na to Vela hrát v základu? A co Walcott? Má na to hrát na hrotu proti nejlepším obráncům světa, když se nedokázal na hrotu prosadit ani na ME-21, dokonce se nedokázal prosadit přes Agbonlahora, Campbella ani Welbecka? Co by teda měl dělat na hrotu u nás? A má na to hrát na hrotu miniaturní Arshavin? Ne, ani jeden ze tří posledně jmenovaných nemá na to, hrát za A-tým na hrotu, dokud budeme produkovat sloní přechod dopředu vedený Fabregasem. S naším velepomalým přechodem tam potřebujeme naopak fyzicky silné a odolné hráče, tak proč se zbavovat jednoho z mála fyzicky vyspělých hráčů v PL, když je na nich náš nynější A-tým prakticky závislý?

See ya.