AntiScum Blog – Part Twenty one

Po delší době taky přispěju svou troškou do našeho „pravidelně“ aktualizovaného AS blogu…

Dnes bych se chtěl zaobírat myšlenkou, jak by měl Arsenal vypadat za nějakých 5-6 let. Měl by stále 30-ti letý Adebayor hrát v Arsenalu? Co takový Andrey v jeho 33 letech? Které pozice nechat vyhraným matadorům, a které pozice připustit nynějším mladíkům? Jak tradice volá, tak vám půjdu příkladem a představím vám svoji XI. K nynějším hráčům jsem si nevytvoříl nejaký pořádný vztah, tak se nedivte, že prakticky překopu celou sestavu.

Sestava: 4-4-1-1
– hrálo by se na jednoho utočníka a jednoho podhrota. Asi jako když se hrálo s Dennisem.

Útok:
Jay Simpson – Když jsem tohohle hráče viděl poprvé, tak jsem jaksi pochopil, jak vypadá taková láska na první pohled. Hráč jako ze staré školy, který by v pohodě mohl z fotbalu přesedlat na rugby. Možná ani ne tak kvůli postavě, jako spíš kvůli posunutému prahu bolesti, který musí mít někde v oblacích. Chodit způsobem, jakým on chodí do soubojů, se jen tak nevidí. Možná tak u stoperů typu Terry nebo Carragher. Nejspíš nedosahuje technických kvalit Vely a dalších, ale myslím, že vše vynahrazuje nasazením, které se poslední roky z fotbalu vytrácí.

Podhrot:
Jack Wilshere – Myslím, že ani nemusím zmiňovat, v čem vyniká. A proč ho dát na podhrot? Wenger řekl, že z Jacka chce udělat podhrot a nástupce Bergkampa a kdo jsem já, abych zpochybňoval Bossův názor?

Levý záložník:
Armand Traore – Jedna z věcí, díky které jsem si zamiloval Arsenal, byly jedny z nejlépe poskládaných křídel, co kdy brázdily fotbalové pažity. Freddie a Pires, kteří jsou natolik rozdílní hráči, kteří se tak skvěle doplňovali. A já si jaksi usmyslel, že tuhle dvojici přenesu do mojí jedenáctky. A právě v Armandovi vidím Freddieho. Nejspíš nebude mít tak skvělý timing a postavení jako měl Ljungberg, ale myslím, že na zbytek jeho vlastností stačí. Skvělé zrychlení, dokáže po lajně jezdit celých 90 minut. A připadá mi jako dost tvrdej chlapík na to, aby se nebál vlítnout do vápna a udělat tam nějakej šrumec.

Střed zálohy:
Alex Song – Tohle je místo, kde budeme potřebovat zkušenosti, tak tedy uvedu prvního hráče, který si u mě získal tolik sympatií, aby si zasloužil místo v mojí XI. Je to hráč, který dokáže oddřít tu černou práci a dát týmu ještě něco navíc. A za těch pět, šest let to budou i zkušenosti. Navíc umí hrát tvrdě a rozdat pár výchovných kopanců, což se mi vždycky na hráčích líbilo…

Střed zálohy:
Aaron Ramsey – Tak nějak nevěřím, že by Cesc v roce 2015 ještě nezatoužil po náruči jeho rodné Barcelony. Navíc bych znovu v Arsenalu rád viděl tu koncepci, kdy ve středu hrají záložníci, kteří mají spíš blíž k DM než k AM. Tak jak tomu bylo za Vieiry a Gilberta. Ramsey je pro mě v tomhle konceptu Vieira. A kdo pochybuje o jeho schopnostech tak zalistujte na gunners.cz pár měsíců zpátky na interview s Giggsem. Krásný čtení.

Pravá záloha:
Carlos Vela – Pro mě levonohý Pires. I když by ho mnozí viděli radši jako útočníka, tak já si ho představuju jako dokonalý protiklad Traoreho. Místo rychlosti, tvrdosti a nasazení dá týmu techniku, přehled a spousty krásných a neuvěřitelných golu. Tak jak tomu bylo za vlády švédsko-francouzského dua.

Levá obrana:
Kieran Gibbs – At si říká kdo chce co chce, tak nejlepším levým obráncem v Arsenalu byl a ještě nějakou dobu bude A. Cole. Clichy je skvělý, ale takovou techniku a centry jako Cole mít nebude. Stejně tak si snad asi nikdy neseběhne do vápna. A v životě nedá tolik golů, co právě náš marnotratný syn. Gibbs, který je přeučený záložník tu techniku a centry má. A už ukázal, že dokonce umí vystřelit a podle mě ho to k tomu vápnu bude táhnout víc než nezastavitelného Francouze. Už díky těmto a nejspíš i dalším důvodům si myslím, že je Gibbs do budoucna lepší řešení než Gael.

Střed obrany:
KING KOLO – Můj nejoblíbenější hráč, kterého nemůžu neuvést. Má smysl mluvit o tom proč?

Střed obrany:
Phill Senderos – Podle mě strašně kvalitní a strašně nedoceněný stoper. Je jako víno. Jenom musí dozrát. Nikdo bohužel neví, co s ním bude po sezóně.

Pravá obrana:
Bac Sagna – Kdo si všiml, že prakticky kopíruju obranu z Unbeaten, bude překvapen volbou Sagny. Ten nikdy nebude mít útočné choutky jako Lauren(taky to byl přeučený DM, který si lítal do vápna, kdy chtěl) a nikdy nebude vrhat po soupeřových útočnících svůj „zabiju tě“ pohled. Ale myslím, že Sagna má co nabídnout, hlavně co se daleko lepší defenzivní práce týče a taky si myslím, že na webu není nikdo, kdo by o tom pochyboval.

Brankář:
Lukasz Fabianski – Polský keeper v nejlepších letech. Typ brankáře, který ovládá pokutové území. Umí vytáhnout neskutečný zákroky. Dodává jistotu obraně. Co víc si přát?

Nezdá se někomu moje volba? Jsem ochotný zapojit se otevřené diskuze. Ale nebojte, místo kamenování za výběr Senderose, potopení Clichyho a vyzdvihnutí největšího nevděčníka v dějínách AFC přijít s vlastními představami o budoucnosti Arsenalu. Já a se mnou celá redakce AS Teamu se těší na vaše názory.