AntiScum Blog – Part Twenty

Konec sezóny se nám blíží…

8 kol do konce PL, 2-5 zápasů v CHL, 1 nebo 2 zápasy v FA Cupu. To je počet zápasů, které nás v letošní sezóně mohou ještě potkat. Co očekávám od konce sezóny já? V první řadě především stále otevřený boj o 4.místo, kde se ještě hraje o 24 bodů, a jak je všem známo, náš los taky není bůhvíjaký. S návraty partičky marodů se vrací jistá dávka kvality, vzroste konkurence a bude prostor pro rotaci, což je dobře, protože když jsem se tak koukal na program, prakticky do konce sezóny už se bude hrát každé 3 nebo 4 dny.

Premier League je tedy stále otevřená. I když to vypadá, že Villa ztrácí dech a my naopak začali jít správnou cestou, může to klamat. Repre přestávka nám jako již tradičně nadělala kopici starostí. Ani mi tak nevadí nějaké to zranění, i když to bezesporu nepříjemné je, jako spíš fakt, že šlo reprezentovat 16 nebo 17(nevím situaci ohledně Songa, kdyžtak poraďte) hráčů z 23-ti členného kádru. Když k tomu připočtu rekonvalescenty Rosického, Walcotta, Fabregase, dostaneme se na číslo 19 popř 20. Do tréninkového procesu se tedy mohou zapojit pouze Almunia, Silvestre, Denilson a to je konec. I tento fakt nám může v boji o konečné 4.místo ublížit. Ano, Villa má taky reprezentanty, o tom žádná, ale stále jí zbývá nějakých 10 hráčů z prvního týmu, kteří spolu můžou 11 dní pilovat a secvičit herní situace. Dodá se jim nových psychických sil, můžou najít ztracenou pohodu, to všechno se může projevit. Doufám, že jsme natolik silní, že se se vším budeme schopni poprat.

Osobní tip : 4.místo


Champions League :
Soutěž, kterou AW nikdy nevyhrál, soutěž po které podle mě touží ze všeho nejvíc( soudím tak podle minulého ročníku, kdy byl zápas FA Cupu vyloženě vypuštěn na úkor postupu v LM). Villareal nepatří k nejvěhlasnějším týmům Evropy, přesto to byl společně s Barcou a Bayernem jeden z týmů, které jsem si nepřál, především kvůli LeBobovi. Nejspíš se bude rozhodovat pouze o tom, který z týmů dá doma více gólů, všichni známe komplexy italských a španělských týmů na Ostrovech, bude potřeba preciznost ve všech směrech, přechodová fáze Villarealu je neobyčejně rychlá, naopak okének v obraně je někdy až příliš. Síla doma je ale mimořádná.

Osobní tip : Finále


FA Cup
: Do této doby jsme měli cestu velice přijatelnou. V semifinále nás čeká první soupeř, který má jakési jméno – Chelsea FC. Když už jsme měli cestu do Wembley, povětšinou se nám dařilo. Když jsem ale nenápadně koukal na los, bude opravdu těžké všechny zápasy před a po 16. dubnu(zápas FA) zvládnout. No posuďte sami: 4.4. Man City (H), 7.4. Villareal (A), 11.4. Wigan (A), 15.4. Villareal (H), 18.4. FA Cup SF – Chelsea, 21.4. Liverpool (A), 26.4. Boro (H)…to je neskutečně našlapaný program, a i když se nám vracejí někteří hráči a šířka začíná být adekvátní, něco mi říká, že nás souhra různých okolností plus soupeř zastaví.

Osobní tip : Semifinále

I když bych si i já přál trofej a neříkám, že se nemůže přihodit, že nějakou nezískáme, spíše mě to svádí ke střízlivému a opatrnějšímu názoru než nějaké halekání nad tím, co všechno ještě můžeme vyhrát. Já osobně budu spokojený i s těmi umístěními, které jsem napsal výše. Přestože už dávno nebojujeme o titul, přestože nás v LM i FA může vyřadit kterýkoliv z ještě hrajících týmů, je tam vidět jakýsi posun dopředu v kvalitě a šířce kádru. See ya