AntiScum Blog – Pre-Scums part(Eighteen)


Zdravim. Nedávno mi skončilo zkouškový, tak se můžu zvesela vrhnout na další AS Blog. Původně mělo být tématem mé zhodnocení a můj názor na Arshavina, ale nakonec jsem usoudil, že to unavovalo snad všechny kolem(mě asi nejvíc), takže by to nebylo to pravý ořechový.

Již nějakou dobu tady většina z Vás mluví o naší špatné až trapné hře. Já samozřejmě nemůžu nesouhlasit. Jistě se shodneme na tom, že naším momentálně největším problémem je hra zálohy. Od AFC bylo řadu let zvykem, že soupeře přehrává právě díky záloze, kde byl vysoký stupeň kreativity a nápadu. Letos nás při zranění nejdůležitějších hráčů jsou schopny přehrát i týmy, kteří hrají pravidelně již několik sezón mezi 5. – 8. místem. Hra zálohy je neurovnaná, nepružná, samotná záložní řada je neschopná dát jeden kolmý balon. Ač bez kreativity, stejně se snažíme prodrat většinu času středem. Když nastal minulý zápas lehký posun k lepšímu (Zde bych hlavně rád pochválil AW, který lehce pozměnil taktiku a prakticky otevřel pravou stranu zálohy tím, že nutil Eboueho při našich útočných akcích sbíhat do středu hřiště, čímž jsme WHU v záloze slušně přehrávali), tak se do formy dostávající se Diaby a Eboue zraní. Ono je potom opravdu těžký pro hráče najít rytmus a optimální formu. S příchodem Arshavina nám tedy(nejspíš v záloze) vzrostla konkurence, po které všichni volali. Já nepochybuji o kvalitách tohoto hráče, ale co mi opravdu vadí jsou jeho obranné schopnosti a častá náladovost. Na druhou stranu, aspoň částečnou kvalitu jsme do naší momentální zálohy prostě potřebovali, takže nedělám žádné závěry, každopádně početní rozšíření záložní řady je správná věc.

Paradoxně se sezonami minulými nepadá moc kritiky na obranu. Přitom staisticky je průměr inkasovaných branek prakticky stejný. Osobně jsem moc zvědavý na zítřejší složení stoperské dvojice. Máme 3 opravdu kvalitní, dejme tomu i ve slušné formě hrající centr beky. Každopádně jedno je podle mě jisté, Toure – Djourou to nebude, i když bych rád tuto dvojici já sám viděl, mým osobním tipem jsou hráči Gallas a Djourou. Johann zaprvé zkušenosti potřebuje, ale zároveň už jich má natolik, aby byl schopen toto derby naprosto v klidu odehrát. Přijde mi jako celkem přirozená volba do momentálního základu. Jsem také velmi zvědav na práci Clichyho. Letos to pro něj není tak vydařená sezona, jako ta předešlá. Dopředu není tak aktivní, dozadu ne přímo chybující, ale rozhodně ne stoprocentní, a já jsem přesvědčen, že ho Lennon bude krutě prohánět. Odtud tedy vidím největší možnost pro Slepičárnu, jak nás ohrozit. Ubránit trojlístek Keane, Modrič, Lennon znamená úspěch. Hodně štěstí naší obraně.

No a dostali jsme se až k útoku. Adebayor si v týdnu posteskl, že nedává tolik golů, kolik by chtěl a kolik očekával, ale prý je odhodlán to změnit právě proti Scumům. Jedno Ademu upřít nemůžu. Vždy se dokázal v těchto velkých zápasech namotivovat, zkoncentrovat a vytáhnout natolik, že z toho byl velmi kvalitní výkon. On ví, co pro fandy tenhle zápas znamená, takže očekávám, že zítra bude dvojice Ade – RvP konečně pracovat jako dvojice( i když kdoví, jaká bude taktika. Já bych se nedivil, kdyby při našem počtu zdravých záložníků byl RvP staženej na pozici levýho křídla, jako třeba na Shitford Bridge, ale to je jen můj odhad). Každopádně, jestli AW dodrží svá slova a nepostaví AA23 do základu, moc možností už nemáme, a pokud bychom náhodou chtěli hrát 4-5-1, prakticky je účast RvP v záloze daná.

Od tohohle zápasu zase nečekám prakticky nic, ale za co bych byl v týhle těžký době opravdu rád, by byla hlavně bojovnost všech hráčů. Pokud hráči budou opravdu bojovat, výsledek pro mě bude druhořadý. Zároveň nám ale právě bojovnost může klidně zajistit body.

Sám ještě nevím, kde derby budu sledovat, tak jako tak Vám popřeju hezkej zážitek a těšte se na Hodnocení, který by po dlouhý době mělo bejt v mý režii(pokud teda neskončím v hospodě někde pod stolem v kómatu z chlastu). See ya