AOC zaujal Fabia Capella

Trenér reprezentace Anglie Fabio Capello by chtěl velmi brzy zahrnout osmnáctiletého mladíka Chamberlaina do sestavy Three Lions před evropským šampionátem, který se příští rok koná na Ukrajině a v Polsku.

Capello se pokouší svůj tým posílit o mladé hráče a zaměřil se na Oxlade-Chamberlaina, který, jak se zdá, se velmi dobře začíná adaptovat na dospělý fotbal.

Anglie by se měla na šampionát kvalifikovat, pokud získá v pátek alespoň bod v zápase s Černou Horou, a potom by se v dalších zápasech poohlídl po nových hráčích.

Už povolal hráče jako Danny Welbeck, Chris Smalling, Phil Jones a Tom Cleverley z Manchesteru United a lze k nim počítat také Theo Walcotta a Andyho Carrolla, kteří již hrají pravidelně.

V hledáčku má tedy Daniela Sturridge z Chelsea a Oxlade-Chamberlaina, který v létě přestoupil ze Southamptonu do Arsenalu.

“Oxlade-Chamberlain mě opravdu zaujal,“ řekl Capello pro FATV.

“Bude to opravdu zajímavý hráč. Je to dobrý hráč, který má opravdu kvalitu a který hraje na opravu vysoké úrovni.“

“Pro příští přátelské zápasy před Eurem, které nás snad čeká, to bude opravdu zajímavý hráč.“

Anglii čekají před Eurem dva složité přátelské utkání proti Španělsku a Holandsku, proti týmům, které jsou momentálně na první a druhé příčce světového žebříčku. Capello je rád, že hráči jako Wellbeck a Oxlade- Chamberlain získávají zkušenosti v Champions League.

“Pro hráče je opravdu důležité, když skóruje v takové soutěži. Oba se zlepšují a získávají sebedůvěru v opravu kvalitním prostředí,“ dodal Capello.

“Když hrajete v národním týmu, tak je to stejné.“

“Když hrajete v Premier League, tak můžete skórovat, ale celé je to docela normální.“

 

/skysports.com/