Aršavin: „Byli jsme na cizím svátku.“

AA23 okomentoval zápas s Manchesterem United na svých internetových stránkách arshavin.eu.

AA: Myslím, že dnes byl velký a dobrý fotbal. Chtěli jsme ukázat, že náš klub není tak slabý, aby byl v lize až čtvrtý. Zdá se mi, že se nám to podařilo. Tento zápas byl bojovný, nebylo v něm mnoho šancí, ale mač se musel líbit divákům, myslím, že tomu tak bylo. Gratuluji Manchesteru United k titulu v Premier league. Určitě si ho zasloužili.
Dnes můj klub pobýval na cizím svátku…Ale doufám, že i já společně s Arsenalem budu na Emirates prožívat jednou stejné pocity, emoce, radost z vítězství v anglickém šampionátu.

arshavin.eu: Nachlazení vám nedovolilo zahrát si s Chelsea. Před zápasem s Manchesterem jste měl jen dva dny tréninku. V tisku před zápasem se posuzovala možnost, že byste scházel v zahajovací sestavě.

AA: Opravdu jsem se dnes necítil příliš dobře, následky nemoci dávají o sobě vědět, ještě jsem se nestihl úplně uzdravit. Na druhé straně jsem rád, že jsem hrál v tomto zápase na tak překrásném stadiónu proti takovému soupeři.

arshavin.eu: Před rokem jste právě v Manchesteru vyhrál Pohár UEFA.

AA: Ano.Je to velká událost v mém fotbalovém životě. Ale o tom jsem dnes nepřemýšlel. Od té doby se tady nic zvláštního nezměnilo, všechno je normální, je to tiché městečko.

arshavin.eu: Vraťme se ke hře. Andreji, byla spravedlivá žlutá karta, kterou jste dostal?

AA: Během hry se mi zdálo, že jsem to nedohrál až do hráče a nehrál jsem tak hrubě, jak to ukazoval.

arshavin.eu: Co scházelo Arsenalu k vítězství?

AA: Co scházelo? Góly v brance van der Saara… Mají jednu z nejlepších obran na světě, dostali nejméně gólů, ovšem, takovým týmům není jednoduché dávat góly. Na hřišti jsme dělali vše pro vítězství, ale… Kdybychom dali gól, možná by se hra vyvíjela jinak. Myslím, že v utkání proti Stoke City fanoušci uvidí krásnou hru a hodně našich branek.