Aršavin: Nevadí mi, že jsem proti Chelsea nehrál v základu

Andrej Aršavin trvá na tom, že plně respektuje rozhodnutí Arséne Wengera, který se ho rozhodl nepostavit do základní sestavy v semifinále FA Cupu proti Chelsea.

Ruský záložník tak usedl v sobotu pouze na lavičku náhradníků, načež v úterý čtyřmi brankami zachránil utkání s Liverpoolem, které nakonec skončilo 4-4.

A ačkoli nebude moct nastoupit v úterním semifinále Ligy Mistrů proti Manchesteru United, prohlásil, že vůbec nemá problémy s tím, že ve Wembley nehrál od začátku.

„Arsenal má více jak 11 skvělých hráčů, takže si myslím, že je zbytečné debatovat o tom, jakou sestavu se kouč rozhodne na zápas postavit.

Vůbec za to na něj nejsem naštvaný, proč bych měl být?

Samozřejmě bych nejradší hrál co nejčastěji, ale pokud zůstanu na lavičce, potom se celou dobu připravuju na to, abych byl připravený zasáhnout do rozjetého zápasu.“

Aršavinova čtvrtá branka na Anfieldu v nastaveném čase znamenala vedení 3-4 pro Gunners, a 27-letý záložník nyní přiznává, že byl sám překvapen tím, že v tak pokročilé fázi utkání dokázal udržet rychlost s Theo Walcottem, který pro něj branku připravil.

„Nikdo z našeho týmu nedokáže předběhnout Thea.

Normálně s ním nedokáže udržet tempo nikdo ze spoluhráčů ani protihráčů.

Nemám tušení, jaktože se mi to tentokrát povedlo.“

Na následující otázku, zda je tedy nyní po fyzické stránce připraven zvládnout v Premier League celý zápas, odpověděl Aršavin s úsměvem: „Ne, můj čtvrtý gól jenom znamená, že jsem se v první polovině pořádně flákal.“

/setanta/