Aršavin: V příští sezóně budeme úspěšní

Andrej Aršavin věří tomu, že po příchodu dalších dvou nebo tří hráčů bude mít Arsenal v příští sezóně dostatek kvality na to, aby vyhrál Premier League a Ligu Mistrů…

Manažer Gunners, Arséne Wenger, je v poslední době pod enormním tlakem, aby o letním přestupním období neváhal, a nakoupil zkušené talentované hráče, kteří by pomohli ukončit čtyřleté čekání na nějakou trofej.

Sám francouzský kouč v rozhovorech uvádí, že se tomu nebrání, a má v plánu přivést nové hráče především do obrany a do zálohy.

Aršavin, který na sever Londýna přišel v lednovém přestupním z ruského Zenitu Petrohrad, věří tomu, že je budoucnost pro Arsenal velmi růžová, a očekává zisk několika trofejí v příští sezóně.

„Myslím si, že potřebujeme koupit dva nebo tři hráče, ale záleží na manažerovi, na kterých postech chce posilovat.

Neřekl bych, že nám chybí zkušenost, už jenom z toho důvodu, že Arsenal hraje konzistentně Ligu Mistrů, a vždy se dostane až do závěrečné fáze tohoto poháru.

Naštěstí, hodně hráčů už má zkušenosti ze zápasů proti těm nejsilnějším celkům v Premier League.

Ale někdy si říkám, že by moji spoluhráči mohli hrát klidněji a více zkušeně. Ale nepochybuji o tom, že se do tohoto stádia dostanou, jenom prostě potřebují čas.

Co očekávám od další sezóny? Vítězství v Lize Mistrů a Premier League.

V klubu jsem teprve od února, takže nová sezóna mi poskytne šanci projít si předsezónní připravou, a já jsem toho názoru, že z toho budu profitovat jak já, tak i klub.

Naštěstí jsem se rychle aklimatizoval, a strašně moc se těším na výzvy v další sezóně. Jsem přesvědený o tom, že v květnu přištího roku budeme mít na svém kontě několik trofejí, na které už netrpělivě čekají všichni hráči, klub, a především pak fanoušci.“

/skysports/