Arseblog: Partey pooper

Thomas Partey vypadal při včerejším přípravném zápase proti Chelsea opravdu dobře. Záložník vynikal několika delikátními přeneseními a jeho dopad na hru byl opravdu pozitivní.

Říkal jsem si, že nepřivést špičkového středopolaře, aby hrál po jeho boku, by byl z hlediska letního přestupového byznysu opravdový neúspěch, a pak se v zápase zranil. Ruben Loftus-Cheek jej sundal, Parteyho kotník se zcela ohnul, a přestože se snažil pokračovat, musel za pár minut střídat.

Mikel Arteta poté řekl:

„Právě jsem mluvil s doktorem. Zítra půjde na sken a momentálně to nevypadá dobře. Měl bolesti, nemohl pokračovat, což je u Thomase dost neobvyklé.“

To nezní dobře, a pokud si myslíme, že je to špatná zpráva pro nás jako fanoušky, je to velmi špatná zpráva pro manažera, který potřebuje dostat svůj tým do dobrého začátku příští sezóny. Důležitost Ghaňana je zřejmá, to, co přináší do středu pole, není snadno napodobitelné jinými hráči v družstvu, a přejít od denního snění o kvalitní posile po bok Parteyho k naději, že nebude mimo příliš dlouho je docela hrozné.

Jak to tak vypadá, a pokud ho zranění na pár týdnů vyřadí, mohl by Arsenal začít sezónu s dvojicí Granit Xhaka a Mohamed Elneny. Po dvou po sobě jdoucích osmých místech by to bylo, mírně řečeno, nesmírně podbízivé. Jak proboha můžete přesvědčit lidi, že řídíte změnu a zlepšení, když začínáte sezónu s tímto párem ve středu pole, který nebyl nikdy plně kompatibilní, a který, při vší úctě k nim, spolu měli hrát naposledy před pár lety zpět.

Někdo by mohl žehrat na smůlu nebo kritizovat výzvu, ale pamatujme, Mikel Arteta je manažerem tohoto fotbalového klubu a součástí jeho práce je budování družstva. Albert Sambi Lokonga vypadá jako pěkný přírůstek do středu pole, ale my jsme potřebovali dalšího středního záložníka celé léto, a to se ještě nestalo. Sezóna začíná za 10 dní.

Zpráva, že Xhaka zůstane v klubu, také komplikuje situaci, co se týká podepisování nových hráčů. Máme jich totiž v týmu hodně. Po Lucasi Torreirovi ani stopy. Ptal jsem se, kdy by se mohl vrátit, a i když nějaká mlhavost z tiskového oddělení není neobvyklá, to, že mi nebyli schopni dát odpověď mě nenutí myslet si, že to bude v dohledné době. Jak jsem řekl minule, Xhaka zůstává, a když uděláme dobrý podpis a přesuneme Elnenyho, uděláme družstvo silnější, takže to není nemožné, zlepšit tým, ale zdá se to fantaskní.

Takže doufejme, že to není příliš vážné zranění. Ať tak, či onak, je to ten druh strachu, který by měl z Artety, Edua, atd, udělat laserově zaměřené muže na trh. Všichni víme, že je to obtížné, atd, atd, ale je to jejich velmi dobře placená práce se s tím vypořádat. Ztrácet časné body, protože jsme letos v létě nedokázali udělat zjevně to nejdůležitější na přestupovém trhu – tj. koupit středního záložníka o kterém všichni vědí, že ho potřebujeme – a nebude omluvou, že je toto okno náročné na uzavírání obchodů.

Mimojiné, Pierre-Emerick Aubameyang zůstává odhodlaný nevyužít žádnou z šancí, které dostal během přípravných zápasů, šetří si je pro zápasy, které jsou důležité. Dělám si legraci, samozřejmě, ale začíná to být trochu starost. Alespoň se do těch šancí ale dostává, a i když výsledek nebyl včera příznivý, měli jsme brát alespoň remízu poté, co střela Joe Willocka jasně překročila brankovou čáru. Byly tam také ty Aubovy šance, které jsem zmínil, Emile Smith Rowe trefil tyč, a také jsme měli mít v prvním poločase penaltu, takže pokud hledáte ze včerejška pozitiva, tohle je to, v čem musíme pokračovat.

I když defenzivně … uuuuuf. Nelíbilo se mi, že za námi našla Chelsea tolik místa tak snadno. Nevíme přesně, co se dělo, ale nebylo to dobré. Obzvláště Rob Holding vypadal jako člověk, po kterém se chce, aby dělal práci, která mu není příjemná. Není to takový ten moderní střední obránce, je to takový ten staromódní stoper. Nebylo to jen na něm, protože mu nepomohla ani forma týmu. Možná to byl nějaký Artetův experiment, aby se zjistilo, co by se stalo, kdybychom tak hráli, ale nemyslím si, že je třeba být taktický génius, aby člověk udělal dobrý odhad. Druhá branka Chelsea přišla z hrozné přihrávky Hectora Bellerina, takové individuální chyby nás ale stojí hodně.

Bern Leno vypadal … řekněme „rezavě“? Jako by se něco stalo s jeho rozehrávkou. Nikdy to nebyla jeho nejsilnější stránka, ale nebylo to tak zlé jako tohle. Jeho rozhodování je hrozné. Vypadal jako Petr Čech v brýlích, když mu někdo upustil kovadlinu na hlavu. Nic moc, ale je to jediná věc, kterou bys řekl, že se v tréninku spraví. Arsenal nadále usiluje o podepsání smlouvy v této oblasti, a i když mají mnozí výhrady k Aaronu Ramsdaleovi, Leno potřebuje cítit tlak konkurence a to rychle.

Na druhou stranu jsme viděli nového muže za 50M liber, Ben White, který udělal jeden fantastický blok, aby zabránil tomu, co měl být snadný gól Chelsea. Mluvme o tom, jak ho rychle dostat do tempa. Jen musí být brilantní na míči, bezvadný ve vzduchu, neporazitelný v soubojích a schopný zachraňovat potencionální smrtící útoky protivníků každých pár minut. Žádný tlak, Bene.

Další na řadě je velký týden na tréninkovém hřišti před dalším hloupým londýnským derby v předsezónním období. Opravdu se mi tyhle zápasy vůbec nelíbí. Chcete, aby byli konkurenceschopní, ale včera tu bylo několik zákroků, které se zdály téměř záměrně mířeny k tomu napáchat škody některým z našich nejlepších hráčů (Kieran Tierney byl vyřazen jedním takovým nedlouho poté, co se zranil Partey).

Potřebujeme také velký týden na transferovém trhu, ale ať se něco blíží nebo je pravděpodobné že se to stane, jednoduše nevím. Jasné je, že se musíme dát do pohybu s některými odchody, které jsou nutně potřeba, vedle druhu příchodů, které ve skutečnosti zlepší první tým. Tik, tak, tik, tak…

/arseblog.com/

Tags: ,

Komentáře

 1. LaVe (karma: 1259) #1

  Vďaka za príspevok.Prace je veľa a Mikelovmu tímu nie je čo závidieť.Aj keď príchody sú , stále je to „malo“ alebo hráči zatiaľ na lavičku okrem White-a.
  Treba veriť že po olympijskom turnaji pribudne minimálne jedno meno plus stále verím v kreatívne ladeného záložníka k E.Smith-Roweovi aby to nemusel ťahať sám a backup mu nedaj bože robil Willian.

 2. WoX (karma: 1632) #1

  The Ghanaian midfielder had missed a total of six games for Atletico Madrid in his seven-year spell in La Liga compared to his first year in north London, where he’s already missed 17 games. Arsenal simply has not had their star on the pitch for long enough. – Je to pech jak prase no…
  -Ale vcera ten zakrok na nej… Kotnik minimalne natazeny vazy. Kreten modrackej! Pratelak a takhle ho sunda. Doufam, ze se tejden nevykadi!

 3. Pansimi (karma: 1482) #1

  Hezký blog. Co se týče toho středu, tak jsem před létem v duchu doufal, že by mohli odejít Elneny, Xhaka, Torreira i Guendouzi a Parteyho pak doplnit dvěma hráči. Teď je situace naprosto kritická a byla by špatná i bez toho Thomasova zranění. Partey se jeví nachylně na krátkodobá zranění. Bohužel to vypadá, že toho letos neodehraje víc než minulou sezónu i proto, že v lednu je Afcon.
  Poslední dva ligové podzimy byly naprostý průser (po 15 kole v obou případech méně než 20 bodů) a já zatím nenacházím indicie, které by tvrdili, že tenhle bude výrazně lepší. Ale lepší snad bude.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.