Arseblog : Wilshere je zpět + zostava AFC XI

Jack Wilshere se postupně přibližuje svému návratu do prvního týmu Arsenalu v nadcházejícím středečním přátelském zápase rezerv proti Birminghamu.

Jeho poslední zápas v dresu Arsenalu byl během Emirates Cupu a po operaci, a následných komplikacích, zítřejší zápas by byl výrazným krokem směrem dopředu. Zda se mu podaří získat dostatečnou fyzickou zdatnost pro nastoupení v prvním týmu je zatím nejisté, ale Arsene Wenger je optimistický ohledně jeho šancí.

V rozhovoru před zápasem s Aston Villou Wenger uvedl: „Wilshere je zpátky v trénincích a to je pro nás obrovský krok směrem dopředu. Dnes již můžeme říct, že pokud vše půjde následující tři týdny dobře, bude zpět v sestavě. Poté bude potřebovat další dva týdny na nabrání fyzičky.“

„Nemusím ho držet zpátky, protože v současnosti postrádá zápasovou kondici. Ale za tři týdny jí bude mít.“

„Myslím si, že si tuto sezónu zahraje, pokud nenastanou žádné komplikace. Jeho poslední sken byl pozitivní, měl by být schopen hrát.“

A s nadcházejícími zápasy EURA 2012 Boss věří, že Jack bude potřebovat hrát za Arsenalu, aby měl jakoukoli šanci nastoupit v zápasech za Anglii.

„Pokud nebude před koncem sezóny hrát, nemyslím si, že to je reálné“ řekl Boss.


DOPLNENIE:

Arsenal XI odohral zápas v Colney za zatvorenými dverami. Súboj s Birminghamom skončil nerozhodne 1-1. Za AFC sa opäť presadil Park Ju-Young. Do zápasu Jack Wilshere nezasiahol.

Zostava: Fabiański, Jenkinson, Squillaci, Djourou, Santos; Chamberlain, Özyakup, Benayoun; Park, Chamakh, Gervinho.

 

arseblog