Arsenal 0:2 Schalke 04 – Hodnocení hráčů

 

Arsenal dnes ctil doma proti Schalke 04 pojmy jako nepřesná přihrávka a ztracený balón.

 Mannone 5,5 – Vito hned ze začátku předvedl spolu s Carlem velkou chybu, když se nedomluvili a byla z toho šance Schalke, ze které naštěstí Afellay vyfasoval jen žlutou za simulaci. Jinak mu nic vytknout nejde, góly jeho nebyly. Žádné super zákroky předvádět nemusel.

 Jenkinson 6 – Carlův standard. Dozadu neměl větší potíže (až na nedorozumění s Mannonem na začátku), dopředu toho nic moc nepředvedl.

 Vermaelen 5 – Thomas očividně není ve své staré formě. Až na pár výjimek nic nepokazil, ale neměl ani žádné super momenty. S Perem se zapomněli u prvního gólu.

 Mertesacker 6,5 – I když se Per u prvního gólu zapomněl, tak byl jinak celý zápas skvělý. Kvalitní poziční hra – překazil hodně akcí a zastavil i nějaké střely. Vyhrál téměř všechny hlavičkové souboje. Určitě dnes jeden z nejlepších.

 Santos 3,5 – Dost možná nejhorší zápas Andrého u nás. Zbytečně si přitěžoval kličkami v obraně, ztrácel často míče a jeho obranné zákroky nebyly neúčinné. Dopředu jakž takž, ale dozadu dnes hořel z celé obrany nejvíc a vedla přes něj pohodlná cesta k bráně. U prvního gólu zapomněl uzavřít offsidovou past. 

 Arteta – 5,5 – Tady se se mnou asi hodně lidí neshodne, ale Mikel dnes nezahrál svůj standard. Zkazil na jeho vkus moc přihrávek a ztratil moc balónů. Sice opět dirigoval zálohu, ale stejně to ke gólu nevedlo. U druhého gólu mohl stihnout Afellaye, ale když se dobře podíváte na záznam, uvidíte, jak na konec jen vyklusává a nechává technického Nizozemce v poklidu zakončit.

 Cazorla 6 – Santi chtěl ze začátku hrát, ale později pochopil, že nemá s kým. Občas hezky zakombinoval, ale jeho akce vždy u někoho skončily – nejčastěji u Gervinha. Chce to nějakého parťáka do útoku, kterému se bude chtít hrát. Těším se na spolupráci s Jackem nebo Rosou.

 Coquelin 6 – První poločas nic moc, Francis ztrácel míče a přihrával docela nepřesně. Občas se zapojil do kombinace, ale nikdy to nikam nevedlo. Druhý poločas se trochu zvedl a už i něco vybojoval. Celkově se mi na něm ale líbí samozřejmě bojovnost. 

 Ramsey 5 – Aaron byl docela neviditelný a druhý poločas už ani neběhal tolik, co vždycky. Dopředu předvedl snad jen nějaký centr, který skončil úplně mimo. Stejně jako ostatní se vůbec nenabízel a pro přihrávky si chodil neskutečně pomalu. Je až úžasné, jak se výkony Aarona mění podle toho, jestli nastupuje v základu nebo z lavičky.

 Podolski 5 – Nic. Začínám pochybovat o tom, že Lukas je ten pravý hráč na křídlo. Přijde mi spíš jako čistý koncový hráč. Dnes opravdu nepředvedl zhola nic – čistý průměr.

 Gervinho 4,5 – Gervinho se dneska opět špatně vyspal a nevycházelo mu zase nic. Rychlé brejky pokazil, přihrávky do vápna taky, centry to samé. Dostal (zaslouženou) žlutou za simulování. Na druhou stranu, je těžké najít přihrávkou ve vápně hráče, který tam vůbec není. V tomto mi ho bylo dost líto a viděl jsem v něm jakousi bezmoc. Těžko mu dávat nějak extra nízkou známku, když byl sám proti přesile.

 Giroud nehodnocen – Měl pár hlavičkových soubojů ve vápně, ale na gól neměl dostatečnou podporu a čas.

 Aršavin nehodnocen – Skoro jsem ho neviděl. Přišel tradičně až moc pozdě.

 

Gnabry nehodnocen – Na jednu stranu pěkné oživení (jeho kličky jsou na pohled super), na druhou stranu po jeho ztrátě domácí inkasovali druhý gól. Má před sebou ještě dlouhou cestu, ale nepochybuji o tom, že z něho bude velký hráč.