Arsenal 1:0 WBA – hodnocení hráčů

Krátké zhodnocení výkonů hráčů v úvodním zápase sezóny…

 

Almunia – 7: Moc toho na něj nešlo, co měl pochytat pochytal, plusové body mu dává excelentní zákrok proti Millerovi.

Sagna – 6,5: Jako vždy dozadu bezchybný, nic jiného než slova : Standardní dobrý výkon dozadu i dopředu, mě nenapadá.

Gallas – 6,5: S Djourouem si nevedli špatně, ale těch chybiček je tam furt strašně moc. Lepší tým by je mohl v klidu potrestat. Na hodnocení mu ubírají často prohrané hlavičkové souboje.

Djourou – 6,5: Slabší než Gallas, ale zase za 6 to taky není, na druhou stranu 7 pro Gallase bych dával s hodně těžkým srdcem. Chybí mu trochu důraz v osobních soubojích, je technicky zdatnej, nebojí se v klidu rozehrát, i když je pod tlakem soupeřových útočníků. Kromě toho mírného nedůrazu mě jeho výkon potěšil.

Clichy – 7,5: Ten kluk má turbo v zadku a dvoje plíce. I když jsem jeho kritikem, tenhle zápas se mu prostě vyvedl. Výborné vysunutí Denilsona před gólem, klasicky velmi dobrá podpora ofenzivy, podpořená bezchybným výkonem i dozadu.

Walcott – 6: Viděl ho někdy někdo zahrát dobrej zápas, když začal v základu? Vůbec se nedostal do hry, většinu zápasu jsme útočili po levé straně. Bude se muset hodně zlepšit ve všech činnostech, jeho rychlost je mu prozatím spíš na škodu.

Eboue – 5,5: Možná bych mu dal i 6, ale to bych asi byl zas moc hodnej. Nebylo vidět tolik jeho chyb, protože z týhle pozice člověk nemusí vymýšlet nic dopředu, což mu svědčí, těžko soudit podle jednoho zápasu s nováčkem, jako náhradníka bych ho na tuhle pozici klidně bral.

Denilson – 7,5: Měl skvělou první půli, choval se jako pravý dirigent naší hry, všechny zajímavé akce šly přes něj. Ukázal, že se s ním letos prostě musí počítat.

Nasri – 8,5: Málokterý záložník dal u nás při debutu gól. Bude skvělá náhrada za Hleba. Velmi živý styl hry, hodně podobný Rosovi. Pokud by letos většinu sezony hráli křídla Rosický s Nasrim, tak bych se neúspěchu nebál.

Bendtner – 6: Rozpačitý. Dobře narazil Clichymu před gólem, ale v našem multi-technickém pojetí se dnes nechytal. Určitě by měl lepší hodnocení, kdyby proměnil tu hlavičku, letící 3 metry vedle. Rozhodně má své místo v týmu, trpí ale na velkou nevyrovnanost svých výkonů, což je pochopitelné. Podobně jako u Walcotta to letos ještě na základ nebude. Klasický útočný žolík.

Adebayor – 6,5: Těžké ho zhodnotit. Zakončení špatné, choval se spíš jako útočný playmaker, což se mi ale taky nelíbí, od toho tam jsou jiní. Pokud bych ho neměl hodnotit jako útočníka, ale prostě jako hráče, tak 7, jestli ho ale mám hodnotit jako našeho strikera, dostal by ode mě pár facek. Nakonec teda 6,5, i když si asi zaslouží za svůj přínos do hry víc.

 

 

Střídající hráči :

Van Persie – 6: Nemastný neslaný výkon. Dostal šanci na 20 minut, měl jednu tutovku, kdy se velmi dobře zorientoval ve vápně a těsně minul. Jinak ale střely na tribuny, nepřesné přihrávky. Musí se dostat do formy, stačila by i ta z Eura.

Toure – 6: Na nezvyklé pozici pravého záložníka si odehrál svoje, vypadal svěže, příště myslím už bude v základu. Je těžké hodnotit střídající hráče, pokud během těch 20-ti minut vyloženě nezazáří nebo nezklamou, tak se nic jiného než 6 dát nedá.

Muž zápasu : Kdo jinej než Nasri, má cenu k tomu vůbec ještě něco psát?

Jako celek jsme ale nijak neoslnili, důležitá je výhra, určitě potěšil Denilson, a klasicky Clichy se Sagnou. V sobotu budeme muset hrát lépe, i když Fulham teď prohrál s Hullem, doma bude hodně nepříjemný, nebudeme to mít tak usnadněné jako minulý rok.