ARSENAL 2-0 MAN CITY: V ČÍSLECH

V konečném důsledku je to, jak tým získává výsledky, vedlejší záležitostí. Zejména ve vyřazovacím turnaji. Zápas s MAN CITY byl podobný zápasu v polovině týdne proti Liverpoolu, ale myslím si, že se jednalo o velmi odlišné výkony. Proti Liverpoolu jsme využili hrubé chyby Liverpoolu a měli jsme velkou dávku štěstí. Ale tento zápas proti Manchester City jsem měl pocit, že Arsenal se naprosto přesně držel svého herního plánu. Přestože jsme nebyli lepším týmem, určitě jsme byli týmem, který se držel své taktiky, ubránil velice dobrý tým soupeře a zaslouženě vyhrál.

Grafy

Očekávané góly – xG
xG – mapa střel
Simulovaný výsledek zápasu

A teď ta čísla

796 – doteků pro Manchester City, 64% z celkového počtu doteků

314 – doteků pro Manchester City v útočné třetině hřiště, 84% z celkového počtu doteků v útočné třetině hřiště

49 – doteků v útočném vápně pro Manchester City, 82% z celkového počtu doteků v útočném vápně

3 – střely v nebezpečné zóně pro Manchester City

2 –  střely v nebezpečné zóně pro Arsenal

Jedním z hlavních rozdílů mezi tímto zápasem a zápasem proti Liverpoolu pro mě je to, že Arsenal odvedl úžasnou práci a zabránil Manchesteru City střílet z opravdu nebezpečných pozic. Je téměř nemožné udržet talentovaný tým Pepa Guardioly na uzdě po celý zápas, ale Arsenal zde odvedl úžasnou práci. Zde jsou vzdálenosti, ze kterých pálili borci v modrém (v metrech): 22, 13, 16, 5, 11, 14, 27, 21, 27. K dosažení tohoto výsledku bylo zapotřebí některých dobrých a výborných obranných zákroků, některé z nich byly na poslední chvíli. Mimo jednoho incidentu (MUSTAFI moment) byl ale Arsenal kompletně koncentrovaný a odvedl výborný defenzivní výkon.

Naproti tomu Arsenal byl naprostým opakem. Střely vysílal z nebezpečných zón, nejvzdálenější střela byla první rána Pierra-Emericka Aubameyanga ze vzdálenosti 18 m. Další střely byly krátkých a nebezpečných vzdáleností. Arsenal byl velice efektivní v proměňování držení míče do dobrých střel.

Hráči Arsenalu „trpěli“ společně

90 – defenzivních akcí pro Arsenal (Manchester City měl 32)

45 – odkopů pro Arsenal (nejvíce David Luiz s 11)

13 – přerušení útočné akce protivníka pro Arsenal (nejvíce David Luiz se 4)

6 – zblokovaných přihrávek pro Arsenal (lnejvíce Granit Xhaka se 2)

16 – skluzů („Tackles“) pro Arsenal (nejvíce Dani Ceballos se 4)

5 – zblokovaných střel pro Arsenal (5 různých hráčů, každý po 1)

Tento odstavec jenom potvrzuje to co bylo napsáno výše. Arsenal odehrál v obraně takřka bezchybné utkání a udržel velice dobrý tým MAN CITY na uzdě. Hodnota indexu „Očekávané góly (xG)“ ve výši 1,6 je 35 nejhorší výsledek pro MAN CITY za 43 zápasů, které MAN CITY v této sezóně odehráli.

Bonusová statistika: 12.3% pravděpodobnost vstřelení 4 branek z posledních 7 střel, které Arsenal vyslal proti Manchesteru City a Liverpoolu.

Zdroj: Arseblog

Perlička na závěr z facebooku:

Pep Guardiola na dotaz, že se Mikel Arteta toho od něj zjevně naučil dost: “Možná jsme se my všichni učili od něj.” RESPEKT