Arsenal 3-1 Partizan : Hodnocení hráčů

 

 

 

Arsenal si dnes mohl napravit reputaci v milionářské soutěži…

 

 

Arsenal mohl při vhodné konstelaci výsledků počítat dokonce s postupem z prvního místa, ale hráči Doněcku byli proti. A upřímně, Arsenal by si to dnes svým výkonem ani nezasloužil.

 

Nechápal jsem sestavu, nepochopil jsem smysl rozestavení, nevěřícně jsem se díval na hráče a jejich nasazení. Chápu, že je složité před utkáním roku s ManU nastřádat koncentraci, ale, přeci jenom, jsme Arsenal, nebo ne? Výsledek v žádném případě neodpovídá hernímu projevu, Arsenal se podle mého trápí dál, trápí se nevyrovnaností výkonů, nedostatkem motivace a dost možná i nevhodnou rotací hráčů.

 

 

 
     dnes měl chytat Wojta a získal by alespoň zkušenosti z Ligy Mistrů. Partizan byl neškodný i když se naše obrana snažila dokázat pravý opak, těch několik centrů či sražených střel ho nemohlo překvapit. Za branku Lukasz nemohl, nápravy fatálních chyb stoperů snad ani nemůže mít v každodením popisu práce. Na závěr předvedl hezký zákrok a uklidnil nervy, ale jinak mrznul v londýnské noci, zbytečně. Standardně se mu nedařily výkopy a zakládání útoků.

 

   6  výborný výkon, tak jako v předcházejících zápasech v lize. Známku mu nechci za červenou kartu výrazně snižovat, byla velice přísná. Vyjma karty odehrál výborný zápas, v osobních soubojích bezchybný, dobrý v podpoře útoku, centry následovaly zase centry, je vidět, že na sobě pracuje, vždyť po jednom z nich se podařilo Theovi vlastně rozhodnout zápas. Škoda, že bude proti Realu chybět.  

   6  dobrý zápas, jistý v osobních soubojích, herní situace řešil rozhodně, až na obdržený gól. Vlastně přes něj se nedostaly jiné převážně nebezpečné útoky Partizanu. Hlavně v prvním poločase dobře četl hru a pokud se Partizan k něčemu dostal, tak narazil.

 

   5   hrál solidně, ale upřímně, po uzdravení Thomase by to měla být až třetí volba Bosse. Gól se mu dá přisoudit, ta pohybová variace byla zvláštní. Chvílemi mi připadal zbytečně nervózní nebo unavený.  V prvním poločase toho moc na práci neměl, ve druhém vyjma teče do vlastní branky také ne, je těžké ho hodnotit.  Bojím se data 13.12.. 

   nehodnocen  škoda předčasného střídání, odehrál dobrý zápas. Byl jistý dozadu, podporoval útok. Po odnesení na nosítkách se ještě vrátil, takže to snad nebude nic vážného.

 

 

   6,5   dnes mu snad poprvé prominu jeho útočné choutky a při jeho zásazích ve vápně jsem mu dokonce fandil. Namočil se do dvou gólů a dozadu za něj hodně odmakal Denilson, takže pro Alexe dobrý zápas. Ty přihrávky mu stále nevycházejí jako loni, ale když dnes zapomněl na útok a věnoval se odebírání míčů, byl dost úspěšný. Podobný styl hry by však proti United nebo Chelsea byl sebevraždou.

 

   6  dnes trochu méně viditelný z našich dvou defenzivních štítů v pravzláštně složené záloze. Alex se na něj spoléhal a Deni to neměl lehké, musel se dnes hodně ohánět, i když na můj vkus dost často chyboval zejména v rozehrávce. Nebyl jsem zvyklý na chyby v krátkých přihrávkách na jeden dotek, ale možná to bylo způsobené větší zodpovědností dozadu. 

   8    opět jeden z lepších výkonů, i když s Fulhamem se to nedá srovnat, ale CHL, když „skoro“ o nic nejde, se s londýnským derby opravdu srovnat nedá. Dobrá technika a vedení míče, spousty chytrých přihrávek, ale přesto mi chvílemi připadal jako „nezařazený“. Táhlo ho to do středu, ale jindy zase více pod hrot, někdy se hledal a byl skoro neviditelný. To však přičítám sestavě bez klasického tvůrce hry.

   5   den a noc, černá a bílá, takové jsou dny Andreie Arshavina v dresu Arsenalu. Dnes to byl právě ten černý výkon a ještě v noci. Na co sáhl, to se nedařilo, trápil se se vším. Snažil se občas upoutat technickými finesami, ale ku prospěchu týmu to skutečně nebylo. Po právu střídán, na ručník byl už o poločase.

   7  vrátil se, ale není to ten 100%  Robin, jakého jsem viděl loni na podzim proti slepicím. Ta herní pauza, skoro roční, je strašná a asi v jeho věku nebude lehké se už vracet. Snažil se, bojoval, běhal a to celých 90 minut, ale to je snad skoro jediné pozitivní. Upřímně, kdyby hrál Tomáš nebo Cesc, měl by to snažší. Takto se musel hodně vracet a akce si skoro zakládat sám. Dobře, vybojoval penaltu, proměnil penaltu, ale jinak nebyl nebezpečný, i díky Nicklasovi, který, když už obránci nemohli, tak mu míč v gólovce sebral. Díky Nicku!

 

   6  dnes to nebyl ten Marouane, kterého známe, ale to ostatně platí o celém Arsenalu. Chamakh byl ale bez dynamiky, bez šťávy víc než celý tým. Boss to musí vidět, že ten hráč potřebuje odpočinek od fotbalu, takový stín si s Ferdinandem neporadí. Standardně dobrý v hlavičkách, ale pohyb byl slabý. Připadlo mi to, že se s Robinem v této konfiguraci více než hledá. Na první pohled se zdálo vystřídání Bendtnerem jako dobré, ale to bylo skutečně jen na první dojem.

 

Střídající hráči

 

   6,5   takový nový Flamini, nebo se pletu? Někde je problém a náš univerzál nastoupí. Teď vážně, nastoupil na dost nezvyklém postu a odehrál dobrý zápas. I když, soupeř ho moc neprověřil. Vhodně se zapojoval do ofenzívy a dozadu i když to nebyla jeho strana byl jistý.

 

    7  Theo, Theo, Theo…. bylo slyšet z tribuny hodně dlouho před samotným střídáním. A tak jak střídání nepatří mezi silnou zbraň dua AW&PR, dnes to prostě vyšlo. Přišel, viděl, zvítězil, co chceme víc? Je jasné, že Theo je spokojený z krásného gólu a perfektní další šance, ale nastupovat z lavičky proti „béčkovým“ soupeřům navíc z CHL se mu asi nebude chtít dlouho. Zbourám „pravidla“ nehodnocení hráče, který neodehrál 30 minut a dávám 7, je někdo proti? 🙂

 

   nehodnocen : i když …i přes  „zavedené pravidlo 30 minut na hřišti“ bych mu dnes známku dal, a to hodně mínusovou, nejen za „kolegiální“  nenechání Robina kopnout jasnou gólovku, ale zejména za jeho vulgární gesto vůči pomeznímu. Takové chování hráče Arsenalu je na pováženou, pro mne obrovské zklamání, jen doufám, že Boss uplatní padni komu padni a dá Nickovi za to nesportovní gesto BAN…

 

 

 

/Patrick/