Arsenal 4-2 Leicester City: By The Numbers

Úvodní výkon Arsenalu proti Crystal Palace byl dobrý, ale ukázal spoustu věcí, ve kterých se může tým zlepšit. Zápas proti Leicesteru ukázal, že tým dokáže předvádět skvělý výkon mnohem delší dobu a myslím, že nám poskytl první náznaky toho, jak může být tento tým úžasný.

Stále vidíme hloupé chyby, ale byl to komplexní a dominantní výkon proti týmu, který byl ještě nedávno považován za nástupce Arsenalu v tzv. TOP šestce.

ARSENAL 4-2 LEICESTER CITY: BY THE GRAPHICS

ARSENAL 4-2 LEICESTER CITY: BY THE NUMBERS

65 minut dominance, všechny statistiky níže jsou pro období mezi 5. a 71. minutou zápasu.

13 – střel pro Arsenal

0 – střel pro Leicester City

7 – úspěšných přihrávek do vápna pro Arsenal

1 – úspěšných přihrávek do vápna Leicester City

29 – doteků s míčem ve vzdálenosti do 25 metrů od brány pro Arsenal

2 – doteků s míčem ve vzdálenosti do 25 metrů od brány pro Leicester City

192 – doteků s míčem v útočné třetině pro Arsenal

58 – doteků s míčem v útočné třetině pro Leicester City

V úvodním zápase proti Crystal Palace dominoval Arsenal prvních 30 minut a v dalších 30 poměrně solidně kontroloval svůj prostor. V tomto zápase však svou dominanci natáhl na 70 minut a navíc téměř po celý zápas nepustil Leicester do nebezpečných prostor.

Jedna z věcí, která opravdu dobře vypovídá o tom, jak se Arsenalu dařilo v obraně, je počet doteků soupeře v jeho vápně. Arsenal umožnil Leicesteru pouhých 13 doteků s míčem ve svém vápně (Gabriel Jesus samotný měl více než Leicester dohromady – 15). V minulé sezóně by to byl 6. nejnižší počet v zápasech Arsenalu. Pro Leicester by tohle číslo znamenalo v loňské sezóně 4. nejnižší číslo.

Jde o velmi dobré znamení, dvě obdržené branky nejsou ve výsledkové listině příliš lichotivé, ale celkově se jednalo o velmi dobrý defenzivní výkon Arsenalu.

GABRIEL JESUS UKAZUJE, ŽE JE VELMI DOBRÝM ÚTOČNÍKEM PRO PREMIER LEAGUE

7 – střel, nejvíce ze všech hráčů. Sám měl více střel než celý tým Leicesteru dohromady.

3 – střel na bránu, nejvíce ze všech hráčů. Sám měl více střel na bránu než celý tým Leicesteru dohromady.

6 – vytvořených akcí, které vedly ke střele, nejvíce ze všech hráčů společně s Gabrielem Martinellim.

3 – klíčové přihrávky

15 – doteků s míčem v pokutovém území, nejvíce ze všech hráčů. Sám měl více doteků s míčem v pokutovém území než celý tým Leicesteru dohromady.

31% – procento z jeho celkových 48 doteků s míčem, které byly v pokutovém území.

3 – úspěšné driblinky, nejvíce ze všech hráčů společně s Gabrielem Martinellim.

10 – obdržené progressive passes, nejvíce ze všech hráčů.

21 – presingů, nejvíce ze všech hráčů.

15 – presingů na útočné třetině, nejvíce ze všech hráčů.

Když Arsenal podepsal Jesuse, tohle jsem o něm napsal:

„U Jesuse se můžeme ptát, jak moc je jeho výkon ovlivněn efektem super týmu ManCity a jak špatný a velký problém je jeho zakončení. Přišel ale také s mnoha požadovanými vlastnostmi, je to velmi dobrý univerzální hráč, který hrál a exceloval v Premier League, v systému, který není příliš vzdálený tomu, co chce Arsenal hrát. Má také dobré vztahy s Mikelem a Eduem.

Přestupová částka je poměrně vysoká na hráče, kterému zbýval rok do konce smlouvy, na druhou stranu to není žádná šílená částka na hráče jeho talentu, navíc za hráče osvědčeného v Premier League. Myslím, že tento přestup je malým rizikem a stále je zde dobrý potenciál růstu, kdy se z něj může stát jeden z nejlepších všestranných útočníků v lize.“

Uplynuly pouhé dva týdny a potvrzuje se jen to dobré. Otázka efektu ManCity na jeho výkon se zdá být nedůležitá, tím si hlavu lámat nemusíme. Myslím, že za chvíli budeme s ohledem na jeho cenu a vliv na tým, tento přestup považovat za mimořádně výhodný obchod.

MISCELLANEOUS STATS

7 – Progressive passes pro Martina Odegaarda, nejvíce ze všech hráčů. V této sezóně si již připsal celkově 12 progressive passes, což je nejvíce ze všech hráčů Arsenalu. Není to pro něj sice nejrychlejší start, ale stále představuje útočnou hrozbu.

11 – Progressive carries pro Oleksandra Zinchenka, nejvíce ze všech hráčů. Zinchenko představuje příjemné doplnění k vlastnostem, které poskytuje na pozici krajního obránce Kieran Tierney. Jeho schopnost měnit pozice s Granitem Xhakou je velmi zajímavá pro taktické možnosti Arsenalu.

6 – přerušených přihrávek pro Williama Salibu, nejvíce ze všech hráčů. Saliba předvedl i přes vlastní branku další solidní výkon v naší obraně (alespoň skóroval při svém domácím debutu!).

4 – vyhrané vzdušné souboje pro Bena Whitea, nejvíce ze všech hráčů. White předvedl další solidní výkon, i když hrál mimo svou pozici na postu pravého obránce.

100% – poměr vítězství Arsenalu

@oh_that_crab

/arseblog.com/

Tags: , , , , , , , , ,

Komentáře

  1. MrMarek (karma: 209) #1

    Vďaka za preklad, toto je stále zaujímavé čítať.
    Ono držať prevahu 90min bude vždy náročné, jednak ten pressing čo Mikel diktuje stojí hráčov veľa, občas pressujeme takmer do 16ky súpera (Martinelli, Jesus), no zároveň naša possesion game nie je statická, čiže aj celkom chápem, že máme aktívnejšie časti zápasu, a časti kde nám troška dochádza dych. A áno beriem na vedomie, že to bol len 2. zápas sezóny, a o dlhodobej únave ešte nemá zmysel hovoriť. Je to otázka, či aj proti tímom ako CP, WHU, Leicester, Nové zámky, či Wolves budeme mať stále istú časť navrch, nieto 90 minút.
    Čo je naozaj dobré, je fakt, že proti týmto hráme prím. Toto som vnímal v posledných rokoch dosť negatívne, nakoľko sme sa síce stále titulovali do tímov TOP4 alebo TOP6,… ale dominanciu sme v zápasoch proti zvyšným tímom nemali pravidelne. A častokrát nás prekvapili aj tímy zo spodku tabuľky.
    Netvrdím, že po 2 zápasoch to bude teraz úplne inak, ale Mikelov vplyv cítiť už od minulej sezóny. Tím je mladý, a tie dlhoročné frázy, ktoré som nikdy celkom nepobral, typu ,,tím ukázal charakter“ alebo ,,mať víťaznú mentalitu“ sa teraz reálne odzrkadľujú na výkonoch. Proste mám dojem, že hráči konečne nastupujú aj na zápasy proti stredu tabuľky s cieľom súpera rozbiť, a to je kľúčové pokiaľ tú LM chceme.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.