Arsenal 5:1 Fulham – U18 Match report

Mladíci Arsenalu do 18 let zvýšili svůj bodový náskok nad ostatními pronásledovateli. Dnes ráno uštědřili drtivou porážku 5:1 Fulhamu.

Datum: 14.března 2009
Čas: 10.45
Místo: Colney
Góly: Freeman 9, Ozyakup 28 (pen), 49, Afobe 37, Neita 76 – Boateng 36 (og)

Arsenal: Szczesny, Obed, Evina, Boateng, Pens, Ozyakup, Rasmussen, Aneke, Deacon, Afobe, Freeman
Subs: Yannans, Shea, Neita, Emmanuel-Thomas

Fulham: Fotheringham, Laribi, Briggs, Hall, Brown, Harris, Marsh-Brown, Jones, Smith,  Hoesen
Subs: Thomas, Owusu-Ansah, Reece, Blackwood, Nicholas

Obvykle silný a takticky vyspělý celek Fulhamu byl dnes pouhým stínem týmu z počátku soutěže, a útočně ladění Gunners měli po celý zápas jasnou převahu.
Skóre šestého domácího utkání otevřel již v 9. Minutě Luke Freeman a ve 28. navýšil náskok na 2:0 z pokutového kopu  Oguzhan Ozyakup.
Bílí by potřebovali pevnější obranu. V tom jim mohou pomoci také bývalí obránci Arsenalu Anton Blackwood a Oliver Nicholas. Ti ovšem byli pouze na lavičce náhradníků.
Bohužel to byl právě obránce, který vrátil Fulham zpět do hry. Tím obráncem byl ale jeden z červených. Danny Boateng pod tlakem nepřesně přihrával brankáři Szczesnemu a ve 36. minutě tak snížil náskok Arsenalu na 2:1.
Tento stav trval pouze 60 sekund. To vrátil svému týmu dvoubrankový náskok Benik Afobe  a ve statistikách tak dotáhl svého 6-ti gólového spoluhráče Luka Freemana.
Přestávka přinesla možnost znovu dobít náboje a s hvizdem do druhého se Arsenal znovu pustil do svého soupeře.
Svým druhým gólem v zápase zvýšil na 4:0 ve 49. minutě Oguzhan Ozyakup. A zbylo ještě dost času na pátý gól. Ten vstřelil při svém debutu Nigel Neita. Ve druhém poločase vystřídal  Benika Afobeho a završil tak ohromující den mladých Gunners.

Další zápas odehrají young guns U-18 v sobotu 21. března na hřišti Watfordu.