Arsenal „A“

 

V okurkove části sezony si společně projedeme Abecedu a u každého písmene si připomeneme a vysvětlíme některé zajímavé termíny ..
poděkovaní samozřejmě patří The_Matrixovi, Coolbangovi a arsenal.com z něhož chlapci čerpají .. samozřejmě pokud najde někdo snahu dané písmeno doplnit .. budem jedině rádi ..

 

 

 

 

 

 

 

Adams

Jak lépe začít táma Arsenal od „A“ do „Z“ než panem Arsenalem samotným? Tony Adams si odbyl debut v drezu Gunners 5. listopadu 1983, v pouhých 17 letech. Dovedl club k titulům ve třech různých dekádách. Je pravda že to byl skvělý a pravděpodobně nejlepší kapitán Arsenalu! Před ukončením své kariéry v roce 2002 stihl za Arsenal odehrát 673 zápasů.

 

Allison

George Allison se poprvé zapsal do povědomí veřejnosti jako komentátor finále FA Cupu 1927 a roku 1930 se stal ředitelem Arsenalu. Později se stal managerem to bylo roku 1934 a o rok později dovedl Gunners k třetímu úspěšnému titulu. Allison vydžel u kormidla AFC až do roku 1947. Během svého působení vyhrál dva tituly a FA Cup 1936.

 

Anderlecht

Po 17 letech bez trofeje, čelil Arsenal ve finále Fairs Cupu 1970 Adrlechtu. Po katastrofálním začátku kdy Arsenal prohrával o tři góly, když dal Kennedy svým gólem fanouškům záblesk naděje. Na drůhém zápase se na Highbury tísnilo 51 612 fandů a veděli moc dobře proč tam přišli. V tuto dramatickou a pamatnou noc dokázali hráči Kelly, Radford a Sammels dokončit šokující zvrat a vyhrát Fairs Cup.

 

Anfield

Místo další velice dramatické noci v historii Arsenalu. 26. května 1989, přivedl George Graham svůj tým na Anfield, kde potřebovali vyhrát o dva góly ,aby získali titul. Alan Smith dal svou hlavičkou naději všem fandům a Michael Tomas skóroval podruhé a rohdl tak v nastaveném čase o titulu který se stěhoval na Highbury úchvatným stylem.

 

Amstrong

Křídelní kouzelník George „Geordie“ Armstrong byl součástí týmu, který v roce 1971 vyhrál „Double“. Jeho tělo zdobily červenobíle barvy po 16 sezón a vytvořil rekord v počtu odehraných zápasů s počtem 621. Ten překonal David O’Leary v roce 1989. „Geordie“ trénoval „B“ tým Arsenalu, ale tragicky zemřel v listopadu 2000.

 

Arsenal

Club začal jako tým dělníků z továrny v roce 1886 pod dočasným názvem „Dail Square“. Název byl poté změněn na „Royal Arsenal“ a „Woolwich Arsenal“ a v roce 1913 jen na název „Arsenal“.

 

Ashford University

14. října 1893 stál proti Woolwich Arsenalu, v prvním kvalifikačním kole FA Cupu, Kent. Gunners vyhráli 12-0. Tento výsledek je rekordní výhra v historii Arsenalu, která se poté opakovala ještě o sedm let později, kdy v ligovém utkání poraziů Arsenal Loughborough Town.

 

Attendance

Rekord arsenalu v počtu dívaků kteří prišli na domací utkání byla registrována 9. března 1935. V tento den navštívilo Highbury 73 295 lidí, kteří slodovali remízu 0-0 se Sunderlandem v Division One. Rekord na už neexistujúcom štadióne Highbury v Premier Lague činí 38 419 diváků při utkání ve, kterém se rozhodlo o titulu v sezóně 2003/04. Arsenal se tehdy utkal s Leicesterem City.

 

Aveneall Road

Cesta je jádrem předzápasové aktivity, kde se fandové shromažďujou okolo vstupu, aby zahlédli své oblíbence když přijíždějí na zápas. Na oficiálních stránkych mohou fanoušci co se na zapas nedostanou sledovat tamní dění pomocí web kamery.