Arsenal „B“

 

 

Bank of England, Bastin, Bergkamp, Brady, Brian,……

 

 

 

 

 

 

 

„Bank of England“

Když byl tým z let 1930 na vrcholu sil, byl Arsenal znám jako „Bank of England Club“. Toto pojmenování si zasloužili bujarou aktivitou na přestupovém trhu. Kritici obviňovali Arsenal, že si kupuje uspěch, ale přehlédli, postřehy a schponost nabudit hrače, skvělého Herberta Chapmana.

Bastin

Legenda Arsenalu, Cliff Bastin byl jedním z Chapmanových nejúspěšnějších nákupů. Přišel do klubu v roce 1929 a pomohl Arsenalu stát se dominantním klubem v letech 1930. Navdory tomu, že hrál na levém kraji, dokazal Bastin vsítit v té době rekordní 178 gólů. Jeho rekord přkonal Ian Wright v roce 1997 i Thierry Henry o pár rokov neskôr.

Bergkamp

Taktéž skvělá koupě. Dennis Bergkam přišel na Highbury v letním přestupovém období roku 1995 a zvěstoval novou éru pro klub. Jeho dech beroucí dovednosti a vize přinesly hře Arsenalu švih. On byl hlavním hrdinou roku 1998 při výhře Doublu a dostal cenu „Footballer of the Year“. Bergkamp vyhrál na Highbury tři tituly a sezóna 2005/2006 byla pro něj úplně poslední.

Brady

Až do příchodu hvězdných talentů Begkampa a Henryho, byl Liam Bradly po válce nejtalentovanějším hráčem Arsenalu. „Chippy“ produkt líhně klubu, byl světovým hráčem s úžasným talentem. Ve finále FA Cupu 1979 pomohl vstřelit všechny tři góly a nyní působí v klubu. Řídí mládežnické týmy.

Brian

Jméno Jimmyho Braina, vynikajícího útočníka, bylo spojeno s Arsenalem přes 70let než opustil klub. V letech 1924-1931 zaznamenal Brain 139 gólu v červonobílem drezu. Tento počet gólu zopakoval Ted Drake, ale pouze čtyři hráči v historii klubu byli lepší, Radford(149), Bastin(178), Wright(185) a Thierry Henry (226 gólov zatiaľ).

Brooking

Rok po skvělém triumfu v FA Cupu v roce 1979, zažili fanoušci Gunners šok při porážce ve Wembley. Trevor Brookimg sotva známý hlavičkář v záklonu odhlavičkoval pas na Pata Jenningse a ten zaříadil vítězství West Hamu tehdy ze Second Division.

Brothers

Bratři Comptonovi byli oporami Arsenalu v letech 1940. Leslie byl střední záložník od války až do roku 1951, zatímco Denis byl méně regulérně připravený na jeho criketovou povinnost.Oba fotbalisté se objevili ve vinále FA Cupu 1950, kdy Arsenal zvedal nad hlavy pohár při výhře 2-0 proti Liverpoolu.

Bust

Socha bývaleho manažera Arsenalu Herberta Chapmana zdobí překrásnou vstupní mramorovou halu Highbury. Tato památka jednoho z nejlepších fotbalových inovátorů byla zhotovena skvělým sochařem Jacobem Epsteinem. Tato práce mu byla svěřena po tragické smrti Chapmana v Lednu 1934.