Arsenal FC 4-1 Bolton Wanderers – Hodnocení hráčů

Povinné tři body jsou doma a to je dobře. Jestli si chtěl Boss vyzkoušet záložní variantu obrany, tak až na výjimky může být v klidu, pro soupeře mimo B4 vyhovující. Ptám se ale, co takový rozhodčí dělá v Premier League…

   6,5    Nic výrazného nezkazil, ale ani nic příliš nadstandardního nezachránil. Jednou měl štěstí a stál na správném místě, při gólu si mohl odpustit „Spidermana“ před útočníkem a buď zůstat na čáře nebo jít pomoci Koscielnému, zase to bylo tak nějak napůl. Překvapivě jistě kryl centry a při některých zákrocích si dokázal dobře stoupnout a zablokovat střely z malé vzdálenosti. Jeho rozehrání nepřímého kopu v 9 ´směrem před prázdnou branku bylo „impozantní“. Ta nejistota je z něj stále trochu cítit, neměl jsem se přetím dívat na Howarda a de Sara, moje chyba.

mě se líbil, dlouho nehrál a nebylo to až tak špatné. Rozhodně svou šanci nezahodil. Velice aktivní dopředu, dobře centroval, ale vzadu přeci jen občas chyběl, ale měl dobrý záskok od Laurenta. Když obrana hořela, tak to rozhodně nebylo přes něj. Agresivního Daviese řešil s klidem Angličana, bohužel se stejným klidem sledoval vyrovnávací gól. Chce to prostě více praxe.

6,5 gratulace k prvnímu gólu v dresu Arsenalu! Je ale přeci jen vidět, že mu chybí trochu té zápasové praxe v EPL. Mnozí by ho vinili z vyrovnávacího gólu, ale podle mého zahrál co mohl, možná mu měl pomoci Squillaci, možná Almunia. Opět dobrý ve vzduchu a jistý v osobních soubojích. Zdobí ho přesné přihrávky a schopnost nenechat se zastrašit. Má výborný start na míč, přidá-li lepší poziční „čuch“, bude jasnou volbou k TV5.

7 velice dobrý debut, jako by snad už na ostrovech hrál. Dobrý ve vzduchu, dobrý pozičně, hrál univerzálně a s přehledem. V poměru k investovaným prostředkům zdá se, napoprvé, výborný nákup. Myslím, že jeho zkušenosti se Arsenalu zúročí. Dnes takřka bezchybný, nejen v přihrávkách, když hořelo, stál na správném místě.

  6,5  ono přes něj toho moc nešlo, Bolton se dost tlačil středem, ale u své postranní čáry byl skoro bezchybný. Bohužel ale nevystřelil a nedal snad ani jeden centr do vápna. Snažil se ale nabíhat v druhé vlně. Vybojoval penaltu, jenom ji rozhodčí tak trochu opominul písknout. Určitě spolehlivá náhrada za Sagnu.

  7   v úvodu ho bylo plné hřiště, ale postupem času se ztrácel. Na to, že mu je stále 18, však podal neobvyklý výkon a byl rovnocený partner takových matadorů jako Fabregas či Rosický.  Hodně se zapojoval do útoku a nejen jeho padáček na Cesca před prvním gólem svědčí o tom, že má fotbal v krvi. Střídaní bylo na první pohled nelogické, ale musí střádat síly na Ligu Mistrů. Wengerova vynikající volba ponechat ho doma a nepouštět na hostování.

     9    a nejen kvůli tomu, že dal gól. Prostě je vidět, že reprepauza mu prospěla, je to ten starý dobrý Song, který nejen brání, ale i výborně zakládá. Vysoce efektivní v přihrávkách a nezastavitelný v osobních soubojích, odebírání míčů odzadu začíná být jeho specialita. Skutečně tvrdý v osobních soubojích a bez rizika žluté karty. Vstřelil krásný gól po ještě lepším uvolnění ve vápně.

  8,5  dal bych 9, ale dva MOTM se nedávají, kdyby nehrál Alex, je jím Cesc. V prvním poločase se trochu hledal, zbytečně hrál vepředu, ale na druhou půli byl zřejmě usměrněn, že on má být tím CM a začal sypat jednu přihrávku za druhou. Tři asistence hovoří za vše. Pokud by Andrei dnes dal aspoň jeden gól z pěti šancí, mohlo být asistencí i víc. Přihrávka z 58 ´ na Andreie by se měla vyučovat.

  6,5  spálil šancí na tři zápasy, ale je vynikající, že se do nich dostával, jednou si vezme určitě ty správné kopačky. Naleptával soustředěně obranu soupeře věčným zabíháním za posledního obránce, sice byl často mimo hru, ale to je o timingu přihrávky. Běhal, vracel se, měnil si post s Chamakhem, prostě dnes ho to bavilo a i když nevstřelil gól byl přínosem.

7,5 je přesně tím, co náš útok postrádal. Výborně a trpělivě si hledá místo, má velký akční rádius, i když možná až příliš často se vrací pro míče. Ještě se trochu s Andreiem hledá, ale dnes mu několikrát výborně pustil pozici, jen Andrei neměl to štěstí. Nádherný gól hlavou.

roste, prostě Tomáš fotbalově roste a zraje, je velká škoda, že přišel o rok a půl své kariéry. Dnes opět výborný, jeho šajtle už v 5 ´mohla vývoj zápasu poslat úplně jinam, jen Andrei byl proti. Prostě velmi dobrý výkon od Rosického, dobře držel míče na vlastní půlce, správně se rozhodoval kdy má volit krátkou bezpečnou přihrávku a kdy kolmici. Jako snad jediný prokázal odvahu ke střele z dálky, věc to v Arsenalu naprosto nevídaná. Ve druhé půlce byl trochu méně vidět, ale to přisuzuji změně taktiky.

Náhradníci :

Abou Diaby : nehodnocen, po naprosto zbytečném a nepotrestaném faulu zřejmě rozšíří naši marodku.

Denilson : s Denilsonem přišly strojově přesné přihrávky, které ve druhé polovině citelně chyběly. Skoro 50 přihrávek za 18 minut hovoří za vše, navíc u hráče, který hrál naposledy na jaře. Stihl dokonce vystřelit.

Carlos Vela : Arsenal potřebuje žolíka, štírka, která přijde a nebude se muset sehrávat a bude hned dávat góly. Dnes přesně předvedl, proč ho Boss má v prvním týmu.

Patrick